8 GB RAM pamięci operacyjnej w telefonie to już chyba lekka przesada

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

8-gb-ram-pamieci-operacyjnej-w-telefonie-to-juz-chyba-lekka-przesada

To zabawne, ale komputer (wydajny notebook marki Toshiba) na którym powstał niniejszy artykuł jest wyposażony w 6 GB RAM pamięci operacyjnej zdolnej bezproblemowo uruchomić płynne działanie pięknej graficznie gry GTA V, gdzie można delektować się samym szumem morskich fal odbijających się o kamieniste klify wybrzeża.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Tymczasem według nieoficjalnych informacji, najnowszy procesor mobilny Qualcomm Snapdragon 830 ma wspierać kolosalną wielkość 8 GB RAM pamięci operacyjnej. Aż chciałoby się powiedzieć, Androidowi zasobów systemowych oraz sprzętowych nigdy dość. Jakby tego było mało, nie tylko znany amerykański producent układów CPU chce wyposażyć smartfony w 8 GB RAM. Podobnie chce uczynić startup SyncPhone.

Akurat w jego przypadku ma to jeszcze jakiś sens, gdyż twórcy zamierzają wdrożyć na pokład smartfonu (za 2.800 PLN) pełne wydanie komputerowego Windows 10 (nie Windows 10 Mobile). Tak więc 8 GB RAM w wydaniu desktopowym nikogo nie dziwi. Gracze nawet instalują w swoich maszynach 16 GB RAM pamięci operacyjnej w celu jeszcze lepszej rozrywki w wymagające gry na najwyższych ustawieniach detali graficznych. Kiedyś model ZTE Nubia Z9 też miał mieć 8 GB RAM, ale skończyło się finalnie na 4 GB RAM.

(fot. Qualcomm/My mobile)

MATERIAŁ PROMOCYJNY SYNCPHONE

Przygotowane przez

jest autorem 11698 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “8 GB RAM pamięci operacyjnej w telefonie to już chyba lekka przesada”

  1. adiko Odpowiedz

    a górnej granicy w zasadzie nie ma, z pewnością będą telefony z jeszcze większą ilością RAM.

    • Kamil

      Ja mam w telefonie 512 MB RAM i Nokia Lumia 625 spokojnie daje radę. Nie rozumiem tego szaleństwa z 8 GB RAM. I tak komputerowy Windows 10 nie nadaje się kompletnie do dotyku jak Windows XP czy Windows 7. Jedynie Windows 8.1 dawał radę z kafelkowym, efektownym menu start

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt