Opera Mobile Store zastąpi sklep Nokii z aplikacjami na feature phony i nie tylko

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

opera-mobile-store-zastapi-sklep-nokii-z-aplikacjami-na-feature-phony-i-nie-tylko

Mamy ciąg dalszy romansu norweskiej firmy Opera Software z Microsoftem. Po sierpniowym ogłoszeniu, iż to właśnie aplikacja Opera Mini staje się główną przeglądarką na prostych telefonach komórkowych Nokii (zamiast Xpress) czas na następny przykład strategicznej współpracy tych dwóch przedsiębiorstw informatycznych.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Tym razem dotyczy ona przejęcia roli dedykowanego sklepu przez twór o nazwie Opera Mobile Store. Nie będzie więc już istniał sklep Nokii. Zmiany wchodzą w życie od nowego roku, z kolei sam proces wdrażania powinien się zakończyć na jego półmetku. Tym samym feature phony z platformą S40, Asha czy też Nokie z Androidem, a nawet z uśmierconym Symbianem zyskają ciągły napływ nowych aplikacji.

Lepsze to niż nic, choć trzeba wspomnieć o jednej rzeczy. Microsoft robi wyraźne porządki oraz optymalizację kosztów zatrudnienia. Co ciekawe, serwis My mobile wspominał już dawno temu o sklepie z aplikacjami od Opery. Więcej szczegółów o tym niecodziennym wydarzeniu znajdziemy w oficjalnym komunikacie prasowym na www.operasoftware.com/press/releases/mobile/release-2014-11-18.

(fot. Opera/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 12041 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “Opera Mobile Store zastąpi sklep Nokii z aplikacjami na feature phony i nie tylko”

  1. Derick Odpowiedz

    Nokia nie potrafiła oprogramować własnego sprzętu. Dlatego przeglądarka Xpress była mniej wydajna niż Opera Mini. Tylko własny system Symbian był dobrze oprogramowany. Przykładowo przeglądarka UCBrowser na S40 a zwłaszcza na zabytkowego Symbiana S60 ma dużo więcej ustawień konfiguracyjnych i użytkowych, niż obecnie ta sama przeglądarka na Windows Phone.
    Dosłownie przepaść. To zapewne sprawka Microsoftu, aby userzy nie wymykali się spod kontroli wielkiego brata.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt