Francuski startup BlaBlaCar pozyskuje rekordowe 100 milionów dolarów finansowania

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

francuski-startup-blablacar-pozyskuje-rekordowe-100-milionow-dolarow-finansowania

Startupy technologiczne z branży motoryzacyjnej mają wielką moc. Wystarczy przypomnieć gigantyczną wycenę amerykańskiej aplikacji Uber, która chce odesłać tradycyjne korporacje taksówkarskie do piachu. Przypomnijmy, że jej wartość to 17 miliardów dolarów. Tak więc, jeśli tworzymy aplikacje mobilne zmieniające świat to już teraz warto pomyśleć o przeprowadzce do San Francisco, czyli globalnej stolicy nowych technologii z polskiego zaścianka Europy.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Teraz podobny sukces spotkał francuskiego startupa o nazwie BlaBlaCar. Zadaniem aplikacji mobilnej jest kojarzenie społeczności do wspólnych przejazdów długodystansowych (chociażby do nowych miast), a nie krótkodystansowych. W tym specjalizuje się wyżej wspomniany Uber. Oczywiście kierowca pobiera opłaty za przejazd, które powinny być znacznie mniejsze od tych oferowanych przez normalne firmy przewozowe. Z tym niestety na naszym krajowym podwórku bywa różnie, ponieważ coraz częściej dochodzi do sztucznego zawyżania cen.

Nie zmienia to jednak faktu, że BlaBlaCar w kolejnej rundzie finansowania od inwestorów pozyskał aż 100 milionów dolarów na dalszy rozwój. Aplikacja jest darmowa i pobierzemy ją na Androida ze sklepu Google Play www.play.google.com/store/apps/details?id=com.comuto&hl=pl jak i smartfony Apple z iOS z App Store www.itunes.apple.com/pl/app/blablacar-easy-ridesharing/id341329033?mt=8. Niestety znowu nie pomyślano o dostępności na niezwykle popularnym w Polsce Windows Phone. Więcej szczegółów znajdziemy na oficjalnej witrynie www.blablacar.pl.

(fot. BlaBlaCar/My mobile studio)

MATERIAŁ PROMOCYJNY BLABLACAR

Przygotowane przez

jest autorem 9749 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt