Okulary Google Glass trafią do mas, koncern z gigantem podpisują ważny kontrakt

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

okulary-google-glass-trafia-do-mas-koncern-z-gigantem-podpisuja-wazny-kontrakt

Przyszłość to mobilność. Tak głosi filozofia My mobile. Może się jednak okazać, że przyszłością wcale nie będą smartfony czy tablety, a tzw. technologia noszona. Jest ona jeszcze wygodniejsza od tradycyjnego pamiętania o obecności telefonu komórkowego w torbie, ewentualnie kieszeni. Inteligentne zegarki oraz okulary bez wątpienia nie mają tego negatywnego efektu, zdecydowanie bardziej naturalnie leżą na naszym ciele. Teraz zajmiemy się szerzej tym drugim typem produktu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Wielką wadą okularów Google Glass jest ich wygląd. Design urządzenia sprawa wrażenie jakbyśmy byli jakimś terminatorem czy jeszcze innym droidem rodem z filmów science-fiction (fantastyka naukowa). O modzie nie może być tutaj w żadnym wypadku mowy. To się zmieni i to już wkrótce. Koncern Google bowiem podpisał umowę ze światowym liderem w produkcji okularów (oczywiście tych tradycyjnych), mianowicie włoskim gigantem Luxottiki. Ma on praktycznie monopol w tym sektorze.

Gigant Luxottiki na mocy zawartego porozumienia zobowiązuje się do projektowania, produkcji oraz dystrybucji inteligentnych okularów Google Glass. Kalifornijskie przedsiębiorstwo stosuje zatem klasyczne zagadnienie (znane zwłaszcza z sal wykładowych uczelni ekonomicznych) outsourcingu. Google skupia się na tym co potrafi robić najlepiej, czyli tworzeniu świetnego oprogramowania. Z kolei produkcję sprzętu pozostawia innym fachowcom, działającym w branży przeszło 50 lat. Tak więc przyszłość ze stylowymi okularami Google Glass zapowiada się ekscytująco. Więcej ciekawych projektów inteligentnych okularów możemy znaleźć na www.google.com/glass/start/how-it-looks.

(fot. Google/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11342 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt