Projekt Ara, czyli idea składanego telefonu od Google zadebiutuje już w przyszłym roku w niezłej cenie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

projekt-ara-czyli-idea-skladanego-telefonu-od-google-zadebiutuje-juz-w-przyszlym-roku-w-niezlej-cenie

Wygląda na to, że z początku wydająca się na zupełnie szaloną i nierealną idea stworzenia modułowego telefonu komórkowego stanie się faktem szybciej niż myślimy. Według najnowszych informacji Google ma wdrożyć w życie swój projekt Ara, czyli smartfonu opartego o wymienne klocki w 1Q/2015. To jeszcze nic. Pierwsze konferencje deweloperskie kalifornijskiego giganta na ten temat mają się odbyć już w połowie kwietnia bieżącego roku.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Spekuluje się, że w tych dniach zobaczymy działający prototyp Phoneblocks. Cena pojedynczego egzemplarza w podstawowej wersji ma wynieść zaledwie 50 dolarów, czyli około 150 PLN (zapewne bez podatków oraz opłat celnych w momencie sprowadzania z USA). Jednak i taki wariant nie ma być pozbawionych kluczowych elementów takich jak ekran czy moduł Wi-Fi. W dodatku składany samodzielnie z części telefon komórkowy ma być dostępny w każdym sklepie, a nie tylko w ofertach operatorów lub też marketach z elektroniką.

Wyobraźmy sobie więc sytuację, że idziemy rano po bułki albo jeszcze inne świeże pieczywo, a wracamy z nową grafiką czy procesorem do naszego smartfonu. Tak może wyglądać już za rok przyszłość telekomunikacji. Więcej szczegółów na temat projektu Ara znajdziemy na podstronie www.motorola-blog.blogspot.in/2013/10/goodbye-sticky-hello-ara.html oraz w najnowszym komunikacie (z filmem wideo) na Twitterze. Google oczywiście nie jest pierwszym koncernem zainteresowanym składanymi z części telefonami. Podobne plany wydania modułowego smartfonu ma chiński gigant ZTE, co udowodnił prezentacją modelu Eco-Mobius podczas targów CES 2014 w Las Vegas.

(fot. Motorola/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt