Biała sensacja, Play ma szybszy Internet od Orange

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (3 liczba głosów, wasza ocena: 4,33 na 6)
Loading...

biala-sensacja-play-ma-szybszy-internet-od-orange

Wszyscy miłośnicy telekomunikacji z pewnością pamiętają Białą Sensację w Play z początku 2012 roku. Po szumnych marketingowych zapowiedziach okazało się, że fioletowy operator przygotował tylko prestiżowe słuchawki do wybranych modeli smartfonów w abonamentach. Teraz Biała Sensacja jest naprawdę najwyższych lotów. Dotyczy ona zwiększenia prędkości mobilnego internetu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Okazuje się bowiem, że operator Play ma szybszy Internet od potężniejszego Orange (chociażby pod względem liczby masztów BTS). Jak pokazują najnowsze dane serwisu Speed Test na www.speedtest.pl/ranking_isp, fioletowy gracz ma średni transfer na całkiem niezłym poziomie 3,41 Mb/s. Z kolei pomarańczowy zawodnik spadł nieco z formy i aktualnie osiąga poziom 3,35 Mb/s. Może to mieć później przełożenie w nadchodzącym My mobile RANKING.

Najlepszym transferem rzecz jasna może się pochwalić sieć komórkowa Plus z wynikiem 9,48 Mb/s, ale to nie powinno być jakieś większe zaskoczenie. Swoją drogą to ciekawe czy wpływ na zwiększenie prędkości mobilnego internetu w Play mogło mieć ostatnie włączenie technologii 4G LTE. Krytycy zarzucają P4 fatalną jakość sieci, być może są to zarzuty w tej chwili zupełnie bezpodstawne. Ponadto może dziwić nieco słaby wynik Orange, który chwali się dynamicznym rozwojem swojej sieci LTE. Niezwykle pasjonująco zatem zapowiada się walka z Play w tej kwestii.

(fot. Play/Orange/My mobile studio)

Średnie prędkości pobierania mobilnego internetu W4:

 1. Plus – 9,48 Mb/s
 2. T-Mobile – 4,54 Mb/s
 3. Play – 3,41 Mb/s
 4. Orange – 3,35 Mb/s

Przygotowane przez

jest autorem 12780 informacji na tej witrynie.6 komentarzy do “Biała sensacja, Play ma szybszy Internet od Orange”

 1. Indyk Odpowiedz

  Hehe chyba najęli kogoś do testów i stoi pod masztem LTE i ciągle IP zmienia i testuje prędkość co by wyniki nowe dochodziły 🙂 Play u mnie ma max 2/3 Mbit, gdzie orange i t-m oscylują w granicy 7/8 Mbit…

 2. Janusz Odpowiedz

  Nie ma się czym podniecać być może raz im się trafiło a różnica to całe 0,06 Mb/s – wielkość błędu pomiaru. Zresztą ten speedtest.pl to nie jest narzedzie do pomiaru prędkości a wydmuszka do wciskania programu do „przyspieszania” komputera. To nie to samo co znacznie bardziej wiarygodny speedtest.net. Smutna prawda jest taka, że internet w play jest dobry tylko w reklamach, w realu jest cieniutki i do tego nawet sławne 4G ma kaganiec na predkość. Co to za LTE z ograniczeniem prędkości, do 5 Mb/s??? Kpiny! (http://www.play.pl/oferta/play-internet/play-online/?offer=0&tariff=2)
  A jak działa na serio sieć play pokazali ludzie z youblog – zrobili całkiem profesjonalne testy i wyszło, że play i plus są w ogonie nie tylko pod względem predkości ale i jakości – tu są wyniki: http://youblog.pl/2014/01/test-operatorow-komorkowych-w-warszawie/

  Żeby było śmieszniej – w czasie tych testów play i plus miały już odpalone LTE na smartfonach, Orange i T-mobile jeszcze nie a mimo to zdeklasowały Pleja i Plusa. To jest dopiero „Biała sensacja”

 3. Krzysztof Odpowiedz

  Te wszystkie teoretyczne transfery zostały wywrócone do góry nogami w teście operatorow komórkowych w Warszawie, jaki zamieszczony jest na youblog.pl 
  Powinniście go rownież opublikować.
  Moze ktos w końcu powie, ze nieistotny tu jest sposob połączenia HSPA/HSPA+LTE, tylko pełne wykorzystanie przepustowości wynikającej z infrastruktury wewnętrznej operatora. Chyba ze infrastruktura wewnętrzna oraz łącza sa z poprzedniej epoki.

 4. Janusz Odpowiedz

  @Krzysztof – oni tu są odporni na merytoryczne argumenty. Kol. Kamil – wielki pisarz tego portalu wie swoje – dalej pierniczy głupoty w kolejnych swoich publikacjach, podpierając się tym pseudo rankingiem. Gołym okiem widać, że to nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem, a jest obliczone na obrzydzanie jednych operatorów i gloryfikowanie drugich – realia nie mają znaczenia.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt