Dobrze, że są nakładki

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (3 liczba głosów, wasza ocena: 4,33 na 6)
Loading...

dobrze-ze-sa-nakladki

Nakładki na Androida stosowane przez producentów nie mają dobrej opinii. Wystarczy tylko przeczytać pierwsze lepsze komentarze w polskich serwisach telekomunikacyjnych. Przeciwnicy ich stosowania zarzucają większe wykorzystanie zasobów systemowych oraz instalację różnego rodzaju autorskich dodatków. Warto jednak w tym miejscu zastanowić się czy naprawdę te nieszczęsne nakładki to samo zło wcielone. Rzeczywistość bowiem może okazać się zupełnie inna.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Największą wadą nakładek jest fakt (i tutaj nie ma żadnych wątpliwości) opóźnienia procesu aktualizacji oprogramowania do nowszej wersji, dajmy na to 4.4 KitKat. Producent wcześniej musi dostosować kod oraz grafiki względem rozwiązań przygotowanych przez inżynierów Google. To wymaga niestety czasu. W czystej dystrybucji nie ma tego problemu. Reszta kwestii może być już tylko zaletami. Nakładki pomagają wyróżniać, plasować telefony różnych producentów. Po drugie posiadają wiele aplikacji zaszytych na starcie, w efekcie nie musimy ich na nowo instalować. Tak było z programem Notatki. Dopiero w późniejszych dystrybucjach Androida stał się on standardem. Wcześniej jednak tak nie było.

Ostatnią, trzecią kwestią jest znacznie ograniczona funkcjonalność czystego zielonego robota. Już nie wspominamy tutaj o braku opcji sortowania kolejności ikon w głównym menu. Dajmy na to przykład z metodą dodawania widgetów na pulpit. W takim TouchWizie (autorska nakładka Samsunga na Androida) można za pomocą przytrzymania palca na pulpicie błyskawicznie dodawać widgety. Z czystej dystrybucji taka kombinacja ogranicza nas jedynie do zmiany tapety. Sam Samsung Galaxy S 4 jest naszpikowany masą dodatków, których nie ma w standardowym Androidzie. Może się więc okazać, że w momencie przesiadki na czystego zielonego robota to jeszcze stęsknimy się z dawnymi nakładkami typu TouchWiz lub Sense. Ponadto nie każdemu odpowiada design ikon standardowego Androida oraz wiele innych mniejszych detali.

(fot. My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt