Wojna Plusa o NetWorkS

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

wojna-plusa-o-networksPrawdziwą solą w oku jest dla sieci komórkowej Plus projekt NetWorkS realizowany wspólnie przez operatorów T-Mobile oraz Orange. Zielony telkom złożył do UOKiK zawiadomienie w sprawie podejrzenia naruszenia ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Co ciekawe, wspominaliśmy o tej jego obawie w końcowej części wczorajszego artykułu.

Niedługo później słowa te faktycznie okazały się być prorocze. Zdaniem Plusa taka współpraca zaburzy zdrową konkurencję i tylko wpłynie na wyparcie z rynku polskiej firmy przez międzynarodowe (niemieckie czy francuskie) koncerny telekomunikacyjne. Do tej sprawy już zdołał ustosunkować się rzecznik Orange. Przedstawiciel pomarańczowego telkoma wytyka Plusowi znowu nieefektywne wykorzystanie pasma czwartej generacji LTE.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Ponadto nadmieniony został fakt istnienia niepolskiej spółki Polkomtel. Wszystko dlatego, że właścicielem Plusa jest szwedzka firma Eileme 4 AB. Ten fakt potwierdza dodatkowo witryna Polkomtela www.polkomtel.com.pl/polkomtel_sa/wladze/akcjonariusze/Default.aspx. Cały komunikat rzecznika Orange przeczytamy na www.blog.orange.pl/wojciechjabczynski/entry/powtorka-z-plusowych-naciskow. To nie koniec dziwnych pomysłów kierownictwa Plusa jakie mogliśmy usłyszeć na konferencji prezentującej zagrożenia dla polskiego rynku telekomunikacyjnego. Najnowszym z nich jest wizja stworzenia jednego dużego organu w kwestii budowy sieci 4G dla wszystkich. Pytanie tylko, kto później takim tworem będzie rządził. Wspólne kierowanie po 25% dla W4 (Orange, T-Mobile, Plus i Play) może okazać się wysoce problematyczne. Więcej szczegółów o zdaniu Polkomtela znajdziemy na witrynie biura prasowego www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1026.

(fot. NetWorkS/Plus/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 9175 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt