Jeden szczegół drażni w Samsungu Galaxy S 4
|
|
|
- sobota, Wrzesień 21, 2013, 3:42
- News
- 4 komentarze
Samsung Galaxy S 4 to bez wątpienia jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie telefonów, o ogromnej liczbie funkcji już nie wspominając. Drugą sprawą jest natomiast fakt, czy przeciętny konsument choć z połowy z nich praktycznie będzie korzystał. Może się bowiem zdarzyć, że niepotrzebnie przepłaci za rzeczy, których i tak później nigdy nie używa.
W tym miejscu zwrócimy uwagę na pewną wadę Samsunga Galaxy S 4. Producent zastosował strzałki transferu (oznaczające dane pobrane i wysłane) również w przypadku pozostawania na łączności Wi-Fi. Podczas przechodzenia po menu trochę może drażnić te kolorowe migotanie (czerwono-zielone) na belce informacyjnej. Wcześniej na module WLAN takich rzeczy nie było.
| Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
|
  |
|
Użytkownik w przypadku wyboru Wi-Fi miał tylko łuki, fale zasięgu. Było to słuszne podejście do sprawy, ponieważ nie byliśmy niepotrzebnie bombardowani alertami o pobranych danych. Na łączności WLAN w zasadzie każdy z nas ma nieograniczony dostęp do internetu i takie informacje do niczego nie są mu potrzebne. Teraz to się zmienia oraz w każdym miejscu są te strzałki. Wcześniej dotyczyły one wyłącznie transmisji po sieci komórkowej operatora. Nie ważne, czy był to standard 3G/HSDPA czy też może EDGE/GPRS. Klient na momencie orientował się, że coś jest nie tak. W efekcie uważał, aby nie przesadzać specjalnie z surfowaniem po sieci web. Aktualnie ma pewien chaos. Zdecydowanie trudniej jest rozróżnić, czy korzysta się z modułu Wi-Fi lub też może zasięgu telkoma. Wcześniej było jedno albo drugie. W chwili obecnej mamy swoistego rodzaju mix czy też hybrydę.
(fot. My mobile studio)
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
4 komentarze do “Jeden szczegół drażni w Samsungu Galaxy S 4”
Skomentuj







To co drażni w Samsungu najbardziej ( z Samsungiem S4 włącznie ) to lagujący dialer, kontakty i skrzynka SMS. To jest prawdziwy dramat 🙂
Wcale nie najwięcej drażni brak radia FM!!!!!! To jest kpina, że w tak zaawansowanym telefonie nie ma radia.
Zgadzam się, czasami te niepozorne Radio FM się przydaje, choć szybko zużywa baterię
Mam S3 i też sÄ… te strzaÅ‚ki ale nie ma problemu odróżnić wifi od telekoma gdyż zawsze jest 3G albo E algo G albo H+ w przypadku telekoma.. Co wiÄ™cej można uruchomić i jedno i drugie i dwie ikony sÄ… obok siebie i każdy je odróżni bez problemu…
JeÅ›li nie chcemy aby aplikacje pobieraÅ‚y dane w tle poza wifi to wchodzimy w licznik danych w ustawieniach i przyciskiem do opcji (lewy dolny róg) wybieramy dodatkowe opcje i tam jest „Ogranicz dane” jak naciÅ›niemy wyskocz pytanie:
„Ograniczyć dane w tle?
Oraniczenie danych w tle powstrzyma niektóre aplikacje i usÅ‚ugi od pracy, jeÅ›li urzÄ…dzenie nie bÄ™dzie połączone z sieciÄ… Wi-Fi”
Wybieramy OK
Ewentualie jeÅ›li sÄ… pojedyÅ„cze aplikacje które nam pobierajÄ… dane to w zakÅ‚adce licznik danych komórkowych mozemy idywidualnie wejść w szczegóły danej aplikacji ile pobraÅ‚a i jÄ… „Ograniczyć w tle”
I nie bujmy się smartfonów one naprawdę nie gryzą! 😉
Pozdrawiam
Przemek