Dziwne powiększanie pamięci przez aplikację Facebook na Androida

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

dziwne-powiekszanie-pamieci-przez-aplikacje-facebook-na-androidaProgram Facebook na Androida posiada bardzo dziwną przypadłość. Okazuje się bowiem, że nawet w momencie ręcznego wyczyszczenia danych tej aplikacji pozycja w dosłownie 5-10 następnych minutach sama sobie pobierze czy też zajmie 14 MB cennych danych z pamięci wewnętrznej telefonu komórkowego.

W tym momencie oburzenie poczuć mogą obrońcy prywatności, co tak naprawdę dzieje się z naszymi danymi. Co najciekawsze, sytuacja z samoistnym zabieraniem 14 MB pamięci występuje nawet w przypadku braku wykonania pierwszego zalogowania się do aplikacji Facebook na Androida. Efekt jest więc taki, że użytkownik nie podał swojego loginu czy hasła, a już traci zasoby zupełnie tak jakby przed chwilą dokładnie tego dokonał.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Moment ten obrazuje doskonale grafika poniżej artykułu z odpowiednimi zaznaczeniami. Tym samym osoby, które na poczekaniu będą czyściły śmieci z aplikacji Facebook na Androida w celu chociażby zwolnienia odrobiny pamięci wewnętrznej na potrzeby pobrania czegoś z Google Play długo nie nacieszą się zwiększoną, wolną powierzchnią na pliki. Program największego portalu społecznościowego świata sam sobie zajmie 14 MB danych z pamięci wewnętrznej, niestety w bardzo krótkim czasie o czym była mowa w pierwszym akapicie. Szkoda, że aplikacja nie dokonuje tego dopiero w momencie faktycznego, pierwszego zalogowania się na konto. Wtedy takie rzeczy, jak zabieranie pamięci wewnętrznej są jak najbardziej zrozumiałe. Tytuł przecież musi jakoś wczytać dane ze zdjęć czy tekstów i wykorzystać przy okazji zasoby systemowe. Polecamy każdemu sprawdzić, czy taka przypadłość również występuje.

(fot. Facebook/My mobile studio)

ROSNĄCA WAGA APLIKACJI FACEBOOK NA ANDROIDA BEZ PIERWSZEGO LOGOWANIA

facebook-grow-up

Przygotowane przez

jest autorem 10306 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt