Orange chwali się postępami modernizacji sieci, głównie w centralnej Polsce

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

orange-chwali-sie-postepami-modernizacji-sieci-glownie-w-centralnej-polscePrzeszło tydzień temu informowaliśmy czytelników na łamach serwisu My mobile o modernizacji sieci komórkowej Orange. Teraz rzecznik pomarańczowego operatora na swoim blogu chwali się ponownie postępującymi pracami, których głównym celem jest zwiększenie zasięgu oraz jakości sygnału trzeciej generacji.

Przypomnijmy, że 3G to nie tylko szybszy mobilny Internet, ale również możliwość prowadzenia wideorozmów przy pomocy przedniej kamerki w telefonie. W telegraficznym skrócie można powiedzieć, że prawie połowa z zakładanego celu została wykonana. Dzięki temu zmodernizowano ponad 4,2 tysiąca stacji bazowych ze wszystkich 10 tysięcy. 

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Średnio w okresie tygodnia nowy standard trafi od 100 do 200 BTSów. Jak już wcześniej zostało to powiedziane, Orange skupia się głównie na terytorium centralnej Polski. Kresy zachodnie jak i wschodnie były zmodernizowane w przeszłości. Z kolei w Warszawie, Wrocławiu oraz Krakowie klienci lada moment będą mogli się cieszyć znacznie lepszą jakością usług telekomunikacyjnych. Zwłaszcza pomarańczowemu operatowi bardzo mocno się to przyda. Wszak to Orange ma mniej nadajników 3G niż Play na papierze (liczba wydanych zezwoleń). Zapewne już wkrótce ten dosyć zaskakujący stan rzeczy ulegnie zmianie. Play w ostatnim czasie mocno koncentruje się na marketingu, pozostawiając kwestię modernizacji własnej sieci na dalszym planie (z uwagi na strategię aktywnego roamingu krajowego ze wszystkimi dużymi sieciami z W3, mianowicie Plus, Orange i T-Mobile).

(fot. Orange/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 12248 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt