Premiera Samsung Galaxy S IV pokazuje dużą rolę innowacyjnych funkcji

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

premiera-samsung-galaxy-s-iv-pokazuje-duza-role-innowacyjnych-funkcjiZa nami oficjalna premiera długo oczekiwanego smartfona Samsung Galaxy S IV. W największym skrócie można ją podsumować tak, że główną rolą nowego flagowego produktu koreańskiego dostawcy są innowacyjne funkcje. Jeśli natomiast chodzi o specyfikację to wcześniejsze przecieki znalazły później swoje potwierdzenie w rzeczywistości.

Złośliwcy w tym miejscu by powiedzieli, że znowu mamy mydelniczkę. Faktycznie, design telefonu Samsung Galaxy S IV niewiele różni się od swojego poprzednika Galaxy S III pod względem wizualnym. Wygląd naprawdę jest mało przełomowy w stosunku do tego co już widzieliśmy w przeszłości.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Samsung Galaxy S IV posiada duży ekran wykonany w technologii Super Amoled 5 calowy (dokładnie 4.99) o rozdzielczości Full HD (1080p) będący w stanie wyświetlić paletę 16 milionów kolorów. Możemy go obsługiwać w rękawiczkach. Smartfon posiada pełen zestaw łączności na czele z LTE trzeciej kategorii (niestety nie czwartej oferującej 150 Mb/s jak w Huawei Ascend P2) co przekłada się na pobieranie plików z transferem 100 Mb/s oraz wysyłaniem 50 Mb/s. Oprócz tego jest też rzecz jasna HSDPA (42 Mb/s), Wi-Fi w standardzie N, Bluetooth 4.0, GPS, NFC. Co ciekawe, mamy moduł IR LED (WatchON), który może się nam przydać chociażby w zdalnym sterowaniu telewizorów.

Podobne rozwiązania mogliśmy spotkać w LG. Na szczęście nie rozczarowało serce nowego Samsunga Galaxy S IV, które jednak będzie inteligentne ośmiordzeniowe, gdzie w zależności od aktualnie wykonywanego zadania przydzielano szybszy lub wolniejszy procesor. Będzie można liczyć na układ Quad-Core o taktowaniu 4x 1.9 GHz lub właśnie typu Octa-Core 8x 1.6 GHz. Wszystko zależeć będzie od rynku geograficznego. Potwierdziła się natomiast wartość 2 GB RAM pamięci operacyjnej oraz wewnętrzna przestrzeń 64 GB (oczywiście ze slotem microSD dającym kolejne 64 GB).

Aparat fotograficzny ma 13 MPix z funkcją autofocus i diodą doświetlającą LED. Jest też rzecz jasna przedni wizjer służący do opcji videocall o rozdzielczości 2 MPix. Telefon nagrywa filmy w jakości Full HD (1080p@30fps) z funkcją Zero Shutter Lag, dzięki czemu nie spotkają nas żadne przycięcia w momencie rejestracji cennego jak złoto materiału wideo. Niepokoić może natomiast bateria o dosyć skromnej pojemności 2600 mAh. W przypadku tak ogromnego wyświetlacza zapewne znowu pojawia się problemy z dotrwaniem akumulatora chociaż do jednego dnia intensywnej pracy. Całość pracuje pod kontrolą wciąż jeszcze najnowszego Androida Jelly Bean (dokładna wersja to 4.2.2). Teraz przejdziemy do największych smaczków związanych z funkcjonalnościami.

Jest ładowanie bezprzewodowe. Moment odblokowania ekranu został zmieniony i teraz jest on jeszcze bardziej efektowny dla oka. Samsung Galaxy S IV posiada wiele innowacyjnych funkcji jak Smart Scroll, Smart Pause oraz Smart Rotation. Dotyczą one sterowania wzrokiem za pomocą gałek ocznych, które wcześniej zostały szerzej opisane i nie ma sensu w tym miejscu znowu tego powtarzać. Pikanterii całej sprawie dodaje również fakt, że Samsung zainspirowany innowacyjnymi rozwiązaniami LG, w tym Dual Recording postanowił wdrożyć je u siebie, ale już pod nazwą Dual Camera. W efekcie w jego smartfonie można było rejestrować odczucia nie tylko nagrywanych osób, ale także samego kamerzysty.

Dzięki temu tworzono unikatowe zdjęcia (Dual Shot) nawet z dźwiękiem w tle, filmy (Dual Recording) oraz archiwizowano wideorozmowy (Dual Video Call). Nie wolno też zapominać o niezwykle mocno ulepszonej usłudze S Translator nawiązującej do S Voice. Podczas prezentacji w Nowym Jorku świetne została ona pokazana na tle rozmowy Amerykanina z Chińczykiem. Wystarczyło, że ten powiedział do słuchawki coś w swoim ojczystym chińskim języku, a po chwili program wypowiadał nam to po angielsku. Następnie komunikacja w drugą stronę też odbywała się bez większych problemów. Turysta z USA bez kłopotu zadał pytanie lokalnym mieszkańcom (wtedy właśnie nastąpiło automatyczne tłumaczenie z angielskiego na chiński), a później znalazł drogę do celu. Samsung Galaxy S IV umożliwia jeszcze lepsze dzielenie się plikami multimedialnymi.

Zostały również zastosowane opcje S Voice Drive usprawniające nawigację samochodową na bazie GPS. Są również aplikacje monitorujące nasze zdrowie, mianowicie S Health. Sprawdziły się natomiast spekulacje o Floating Touch, czyli Pływającym Dotyku. Występuje on pod nazwą Air View. Jest także zarządzanie gestami, gdzie muśnięcie ręką nad ekranem powoduje przesunięcie elementów menu w prawo lub w lewo. To jednak nie wszystko. Dzięki funkcji Auto Scroll już samo pochylenie telefonu wystarczy, by automatycznie nastąpiło przewinięcie strony w dół lub w górę (w zależności od kąta). Co niezwykle ważne, część nowych rozwiązań trafi w formie aktualizacji oprogramowania do Samsunga Galaxy S III. Więcej szczegółów znajdziemy na www.samsungmobilepress.com/2013/03/15/GALAXY-S-4.

(fot. Samsung/My mobile studio)

MATERIAŁ PROMOCYJNY SAMSUNG GALAXY S IV

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt