Ekstra Sygnał dzięki usłudze Femtokomórka w Orange jest dosyć drogą sprawą

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

ekstra-sygnal-dzieki-usludze-femtokomorka-w-orange-jest-dosyc-droga-sprawaOrange chyba ma nowy pomysł na kolejne źródło przychodów po bardzo mocno rozczarowujących (zwłaszcza dużych inwestorów) wynikach finansowych za 4Q/2012. Tym razem jest to usługa o wdzięcznej nazwie Esktra Sygnał. Tak naprawdę mamy synonim urządzenia Femtokomórka, czyli niewielki nadajnik telefonii komórkowej podłączonej do naszego domowego routera czy modemu.

Dodatkowo łącze musi posiadać transfer kablowy minimum 1 Mb/s dla pobierania oraz 512 kb/s dla wysyłania danych. Jego zadanie później polega na wzmocnieniu zasięgu 3G wewnątrz budynków. W tym momencie wielu użytkowników może stwierdzić, że jest to prawdziwe masło maślane. Skoro mamy w domu Internet stacjonarny to po co bawić się w komórkową sieć 3G Orange. Rozwiązanie jest dobre chyba tylko po to, aby podzielić sygnał na 4 smartfony (cztery jednoczesne połączenia głosowe albo transfer danych).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Z drugiej jednak strony, jak ktoś ma oprócz modemu także router to również ta kwestia wydaje się być całkowicie zbędna. Dotyczy zwłaszcza to transmisji danych. W dodatku ceny odstraszają w stosunku do niższych kosztów zakupu zwykłej anteny wzmacniającej. Bardziej zaawansowani użytkownicy telefonii komórkowej stosują takie technologie, gdy mieszkają na mniej zurbanizowanych terenach wiejskich. Co ciekawe, skrupulatni jak zawsze czytelnicy takich blogów technologicznych już zaczęli wyliczać Orange brak wykonania niezbędnych badań rynkowych dotyczących preferencji klientów odnośnie jakiegokolwiek zainteresowania stosunkowo dziwną usługą Femtokomórki. Część z nich (sądząc po znanych nickach) jest również czytelnikami serwisu My mobile, którzy również na jego łamach zostawiali swoje merytoryczne komentarze.

(fot. Orange/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 12248 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt