Przegląd zagranicznych witryn sieci Virgin Mobile [aktualizacja]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Już w najbliższą środę będzie miała miejsce długo oczekiwana oficjalna premiera sieci komórkowej Virgin Mobile. W związku z tym wydarzeniem postanowiliśmy sprawdzić jak prezentują się witryny tego operatora wirtualnego na całym świecie. Trzeba przyznać, że ich wygląd jest naprawdę profesjonalny, a to może później się przełożyć na wysoką jakość samego produktu telekomunikacyjnego.

Na www.virgin.com/gateways/mobile możemy sami zobaczyć odnośniki do różnych krajów, w których ten globalny gracz działa. Zapewne od 8 sierpnia tego roku dołączy do już obecnych 9-ciu flag państw, 10-ta Polska z biało-czerwoną barwą.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Nam jednak najbardziej do gustu przypadła wersja amerykańska, kanadyjska i co ciekawe chilijska. Warto jeszcze w tym miejscu zaznaczyć, że odmiana logotypu Virgin Mobile USA jest nieco inna od pozostałych wersji. Zawiera ona tylko czerwony napis na białym tle bez efektu czerwonego bąbla (lecz już z białą czcionką). W kraju nad Wisłą raczej powinniśmy się spodziewać tej drugiej opcji, która jest zdecydowanie powszechniej stosowana.

Oczywiście z marketingowego punktu widzenia identyfikacja wizualna przedsiębiorstwa jest bardzo ważna. Każdy przecież chce lepiej się prezentować w oczach swoich konsumentów niż gorzej w formie przeciętnej marki, logo. Po przeglądzie takich kilkunastu witryn internetowych można odnieść wrażenie, że Virgin Mobile jest operatorem nowoczesnym, który z pewnością trafi w gusta młodych ludzi.

Ci są doskonale obeznani z najnowszymi technologiami. W dodatku ta sieć komórkowa wyraźnie stawia na platformy Android, iOS i BlackBerry (często jest też Windows Phone). Zdecydowanie rzadziej natomiast w jego ofercie można spotkać Symbiana. Telkom może się również pochwalić oferowaniem oryginalnych (unikatowych) telefonów komórkowych na wyłączność. Tak jest z modelem Samsung M575 w czwartym slajdzie na stronie głównej www.virginmobileusa.com. Na szczęście telefon posiada strzałki nawigacyjne na fizycznej klawiaturze QWERTY.

Obecnie ich stosowanie jest już prawdziwą rzadkością. Na koniec jeszcze mała ciekawostka związana z charyzmatyczną postacią, miliarderem Richardem Bransonem, który znany jest ostatnio z turystyki kosmicznej za sprawą Virgin Galactic. Na amerykańskiej witrynie on sam zapewnia, że chce zmienić na lepsze komunikacje międzyludzką. Poniżej prezentujemy materiał filmowy na ten temat. Chodzi oczywiście o sieć komórkową Virgin Mobile. Dzisiaj Virgin Group to gigantyczny koncern. I pomyśleć, że pierwsze sukcesy Richarda Bransona polegały na wydawaniu (poczytnego zresztą) uniwersyteckiego magazynu.

(fot. Virgin Mobile/My mobile studio)

RICHARD BRANSON PROMUJE VIRGIN MOBILE

Przygotowane przez

jest autorem 9140 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt