Aktualizacja Facebook dla systemu Android dodaje niepotrzebne śmieci

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 3,00 na 6)
Loading...

Dzisiaj w godzinach porannych w Google Play pojawiła się aktualizacja oficjalnej aplikacji Facebook dla systemu Android oznaczona numerkiem 1.9.0. Ten fakt został już zauważony (słusznie) przez inne serwisy np: Antyweb. Po kilku minutach testów trzeba sobie szczerze powiedzieć, że najnowsze wydanie programu do największej społeczności świata ma kilka dużych wad.

Pierwszym z nich fakt, że po instalacji aplikacji Facebook w menu pojawiają się aż trzy ikonki, a nie tylko jedna z literką F. Dwie pozostałe, czyli Aparat i Messenger (wbudowany Chat) są tylko skrótami. Dla wielu osób to nadal nikomu niepotrzebne śmieci, które tylko robią większy bałagan w interfejsie. Niestety nie da się ich usunąć, ponieważ w przypadku podjęcia takiej próby znika cały program Facebook.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Najwidoczniej jednak producent chciał zwiększyć (słabą dotychczas) aktywność tych sekcji poprzez stworzenie łatwiejszego kanału dostępu na zasadzie skrócie. W efekcie użytkownik już nie musi zagłębiać zbyt głęboko w menu ustawień. W tym miejscu widać już pierwsze rezultaty ogromnego zakupu Instagrama przez Facebooka za okrągły 1 miliard dolarów. Jeden ze skrótów to Aparat i ma on nas zachęcić do jeszcze większego robienia zdjęć, a następnie do dzielenia się nimi na portalu społecznościowym. Kwestią czasu jest zapewne pojawienie się w nich efektów wizualnych znanych z Instagrama.

Naprawdę szkoda, że użytkownik nie ma możliwości ręcznego usuwania, chociażby tych dwóch dodatkowych skrótów (Aparat i Messenger – Chat). Kolejnym minusem nowego Facebooka na Androida jest gorszy wygląd czcionki (zwłaszcza na małych rozdzielczościach typu 320×240 px). Widać to zwłaszcza w momencie dodawania komentarza. Program jest jeszcze cięższy, dzięki czemu bardzo wolno on pracuje na lejku 32 kb/s. Co ciekawe, wcześniej nie było z tym jakichkolwiek problemów (podobnie jak na komunikatorze GG, poczcie Email, Google Maps). Na stronach ulubionych marek dalej nie widać profilów Timeline.

Dzieje się to tylko i wyłącznie na kontach znajomych, tak więc nie zobaczymy tapety tła wielkich marek np: Sony, Nokia. W początkowej fazie działania programu Facebook znika nawet pasek przesuwania, jest on dostępny dopiero po pewnym czasie. Niby jest to mały szczegół, ale tak naprawdę to dzięki niemu wiemy jak daleko przeglądamy strumień informacji. Oczywiście są i zalety nowego wydania. Po kilku minutach zabawy można zauważyć efekt lepszego wyświetlania animacji, zapewne dzięki wsparciu technologii WebGL (podobne rozwiązanie możemy spotkać w najnowszej Operze Mini 7.0). Poprawiono również stabilność działania i różne błędy (to akurat jest standardowa formułka deweloperów). Wprowadzono też więcej funkcji obsługi wiadomości, takich jak tworzenie wiadomości grupowych i dodawanie znajomych do konwersacji grupowych.

(fot. Antyweb/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11580 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “Aktualizacja Facebook dla systemu Android dodaje niepotrzebne śmieci”

  1. marta Odpowiedz

    wlasnie zaktualizowalam facebooka na samsung galaxy ace i teraz kiedy wchodzę na fb pojawia mi się komunikat- utrata połączenia, nic nie mogę zrobić, czy ktoś wie co mam zrobić??

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt