Instagram na Androida, czyli wiele hałasu o zdjęcia

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Naprawdę trudno wytłumaczyć fenomen aplikacji Instagram, która niedawno trafiła na Androida. Ogłoszona została przez wiele mediów hitem, co oczywiście odbiło się na ogromnej popularności programu w Google Play (1 milion pobrań w pierwszy dzień premiery). Cała filozofia działania Instagramu jest bardzo prosta i polega na dzieleniu się zdjęciami z innymi użytkownikami programu.

Można nawet powiedzieć, że tworzona jest w ten sposób specyficzna grupa miłośników fotografii, którzy komentują wzajemnie swoje dzieła. Możemy śledzić innych jak i inni mogą śledzić nas. Do tego dochodzi jeszcze możliwość drobnej edycji. Aplikacja Instagram dodaje ciekawe efekty (np: rozjaśnienie, dodanie lepszego kontrastu, wycieniowanie, ramki), dzięki czemu zrobione wcześniej zdjęcia mają swój unikatowy urok.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Oczywiście możliwe jest ich dalsze udostępnianie na portale społecznościowe typu Facebook, Twitter. Po testach Instagramu śmiało możemy powiedzieć, że jest to produkt mocno przereklamowany. Dużo większe możliwości edycyjne posiada bezpłatny i naprawdę podstawowy program Adobe Photoshop Experess, który był okrojoną wersją Adobe Photoshop Touch w cenie około 31 PLN. Bardziej zaawansowany w możliwości edycyjne jest już Skitch, który otrzymał od nas nawet miano darmowej alternatywy dla mobilnego Photoshopa. Wadą tych aplikacji jest fakt, że nie tworzą one tak zżytej z sobą społeczności miłośników fotografii. W przypadku Instagramu można już odnieść wrażenie występowania takiej grupy osób.

W aplikacji możemy oczywiście przeglądać miliardy zdjęć zarówno innych użytkowników (z możliwością zaznaczenia do dalszego śledzenia) jak i po nazwie konkretnych obrazów za pomocą wyszukiwarki. W jej pole wpisujemy hasło ulubionych rzeczy np: Dubaj i otrzymamy setki fotografii tego futurystycznego miasta przyszłości. Te same możliwości mieliśmy dostępne w nieistniejącym już SnapTu. Tam mogliśmy wyszukiwać piękne fotografie z zasobów Picassa. Pewnym minusem Instagramu jest konieczność rejestracji w celu korzystania, na szczęście można tego dokonać z poziomu aplikacji w telefonie. Kolejnym niedociągnięciem jest fakt pionowego działania menu w smartfonach z poziomym wyświetlaczem w stylu BlackBerry.

(fot. Instagram)

Dostępność:

Platforma Android Java Symbian iPhone Windows Phone BlackBerry
Aplikacja:
Instragram

Instalacja:

 1. Wejdź w telefonie do Google Play (ikona białej torby na zakupy)
 2. Wyszukaj produkt Instagram
 3. Model telefonu zostanie automatycznie rozpoznany, a tym samym wersją aplikacji będzie optymalna
 4. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 5. Gotowe

Instalacja niestandardowa (przy pomocy Wi-Fi lub sieci komórkowej operatora):

 1. Wpisz w przeglądarce komputera PC poniższy adres lub kliknij na link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instagram.android
 2. Włącz Wi-Fi w telefonie
 3. Pobierz aplikację (wymagane wcześniejsze zalogowanie się)
 4. Aplikacja automatycznie zacznie się pobierać na telefon
 5. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 6. Gotowe

Przygotowane przez

jest autorem 9668 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt