AirDroid to najlepsza przeglądarka plików przez Wi-Fi

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Trochę się pośpieszyliśmy opisując program Wi-Fi File Explorer. Po wielu testach konkurencyjnych aplikacji śmiało możemy powiedzieć, że królem w dziedzinie przeglądania plików na karcie microSD w naszym Androidzie jest AirDroid. Produkt jest w całości darmowy i daje nam cały szereg funkcji premium, które gdzie indziej są dodatkowo płatne.

Aplikacja AirDroid w największym skrócie umożliwia nam transfer plików między smartfonem z Androidem oraz komputerem. Możemy wycinać, kopiować, wklejać, wyszukiwać, zmieniać nazwę oraz rzecz jasna usuwać pliki. Do tego dochodzą jeszcze funkcjonalności czytania, wysyłania, przekazywania, kasowania wiadomości SMS ze skrzynki telefonu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Co ciekawe możemy również zarządzać aplikacjami (w tym grami), kontaktami (w tym ich grupowanie), dzwonkami, muzyką, zdjęciami. Cała procedura korzystania jest bardzo prosta. W AirDroid również wszystko sprowadza się do uruchomienia programu, a następnie wpisaniu wyświetlonego w nim adresu oraz wygenerowanego hasła, ale już w pasek przeglądarki na ekranie komputera. Wcześniej rzecz jasna musi być uruchomione Wi-Fi w telefonie oraz na notebooku. Aplikacja niestety ma jeden minus w stosunku do Wi-Fi File Explorer. Menu jest wyświetlane w trybie pionowym co na poziomych słuchawkach jest dosyć kłopotliwe.

Panel administracyjny (wyświetla on nam nawet wolną pamięć telefonu i całej karty microSD) dostępny na komputerze jest zaś o niebo lepszy. Jest na nim nawet procentowy wskaźnik naładowania baterii. Można powiedzieć, że imituje on oddzielny system operacyjny komputera, czy też rozbudowany program PC Suite. Grafika wyglądu już samych folderów jest ładna dla oka i bardzo dobrze czytelna. Widać, że była ona projektowana z dużą inspiracją systemu iOS od Apple. Nawet oficjalna strona projektu jest zrobiona w sposób niezwykle atrakcyjny oraz profesjonalny. Jej adres to www.airdroid.com.

Aplikacja AirDroid posiada również wbudowany menedżer plików (w tym menedżer do zarządzania zainstalowanymi grami oraz aplikacjami). Do tego dochodzą jeszcze rozbudowane statystyki na wzór benchmarków. Zawierają one takie dane jak informacje na temat pamięci ROM (wewnętrznej), karty microSD, baterii (wskaźnik napięcia i temperatury), ilość procesów procesora CPU, a także stopień wykorzystania pamięci RAM. Jednym słowem, kawał naprawdę dobrej oraz solidnej roboty. Serwis My mobile poleca.

(fot. AirDroid/My mobile studio)

AIRDROID DLA ANDROIDA

Dostępność:

Platforma Android Java Symbian iPhone Windows Phone BlackBerry
Aplikacja:
AirDroid

Instalacja:

 1. Wejdź w telefonie do Android Market (ikona szaro-zielonej torby na zakupy)
 2. Wyszukaj produkt AirDroid
 3. Model telefonu zostanie automatycznie rozpoznany, a tym samym wersją aplikacji będzie optymalna
 4. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 5. Gotowe

Instalacja niestandardowa (przy pomocy Wi-Fi lub sieci komórkowej operatora):

 1. Wpisz w przeglądarce komputera PC poniższy adres lub kliknij na link: https://market.android.com/details?id=com.sand.airdroid&hl=pl
 2. Włącz Wi-Fi w telefonie
 3. Pobierz aplikację (wymagane wcześniejsze zalogowanie się)
 4. Aplikacja automatycznie zacznie się pobierać na telefon
 5. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 6. Gotowe

Przygotowane przez

jest autorem 9679 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

5 komentarzy do “AirDroid to najlepsza przeglądarka plików przez Wi-Fi”

 1. minik971 Odpowiedz

  Ale czemu ta aplikacja nie działa? LG Swift GT-540 ;/ Wpisuje w przeglądarce komputera ten adres… I nic. Komputer połączony z routerem kablem, musi być przez wifi? ;/

 2. Marcin Odpowiedz

  Dlaczego przestaliścię pisać o operze na javy i inne systemy. Ukazały się nowe wersję.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt