My mobile od dzisiaj stawia na Androida

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Data 7 stycznia 2012 roku będzie przełomowa w dziejach serwisu My mobile. To właśnie w tym dniu nastąpiło faktyczne wdrożenie w życie nowej strategii. Od teraz aplikacje na Androida są dla nas priorytetem. Do tej pory były to programy napisane w mobilnej Java J2ME, która występowała na zwykłych telefonach komórkowych.

Nową filozofię działania potwierdza nasza nowa stopka, która już figuruje w dolnej części witryny. Historia 3,5 letniego panowania Javy właśnie się kończy. Tak właśnie na naszych oczach zmienia się kolejna epoka w telekomunikacji. Smartfony są tak tanie, że nie opłaca się już kupno klasycznej komórki.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Oczywiście w tym momencie nie usuniemy błyskawicznie aplikacji z działu My mobile DOWNLOAD. Wszystkie dalej będą znajdować się na swoim dawnym miejscu. W niedalekiej przyszłości ta lista będzie się już jednak zapełniać produktami działającymi w pierwszej kolejności na Androida, a dopiero później na innych platformach (w tym nasza poczciwa Java).

W przyszłym tygodniu zaczniemy już prezentować najlepsze pozycje z systemu sygnowanego logiem zielonego robocika. Nie będziemy wszystkich rzeczy od razu przedstawiać, żeby mieć co zostawić na późniejszy okres czasu. Niemniej jednak można się będzie spodziewać 2-3 naprawdę dobrych aplikacji tygodniowo (zwłaszcza w początkowym okresie). Już nie możemy się doczekać tego momentu, gdyż wiele kapitalnych programów jest dostępnych na tę platformę.

Java J2ME zawsze była pod tym względem mocno ograniczona (przykład niedziałającego na zwykłych telefonach TVN Playera czy Ipli). Ten problem odejdzie w niepamięć i się zmieni na lepsze już wkrótce. Trzeba jeszcze pamiętać, że średnio ponad połowa (więcej niż 50%) wszystkich z 96x aplikacji prezentowanych w serwisie My mobile ma swoje odpowiedniki również i w Androidzie. Tak więc pod tym względem nie jest aż tak źle, jak początkowo mogłoby się wydawać.

(fot. My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 12878 informacji na tej witrynie.6 komentarzy do “My mobile od dzisiaj stawia na Androida”

 1. Aserco Odpowiedz

  Super 🙂 mała sugestia ode mnie: zacznijcie od aplikacji trochę mniej znanych: Angry Birds etc są już strasznie oklepane 🙂

 2. Kamil Odpowiedz

  @Aserco

  Gier tutaj nie bylo i nie bedzie (patrz dzial DOWNLOAD), tylko przydatne i nieco bardziej praktyczne aplikacje. W przyszlosci natomiast pojawii sie zapewne rozrywkowy serwis tematyczny My mobile GAMES 😉

 3. Aserco Odpowiedz

  Ok dałem tylko przykład 🙂 chodziło mi o pokazanie/opisanie aplikacji trochę mniej znanych, a też bardzo przydatnych 😉 

 4. leoo Odpowiedz

  Fajnie i nie… Na temat Androida rozpisuje się tak wiele portali, więc wiadomości w tym temacie będą powielane. Co za tym idzie? A to że „My mobile” nie będzie już rósł w siłę, jak do tej pory. Szkoda! Jak do tej pory, jest to moja ulubiona strona.

 5. Kamil Odpowiedz

  Tematyka bedzie jak zawsze ta sama, pelna mobilnosc z My mobile 😉 Zmienia sie tylko priorytet opisywanych aplikacji. Pierwszenstwo ma teraz Android, wczesniej byla to platforma Java J2ME

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt