Nie ma symbolu równości w Samsungu Galaxy Pro z Androidem

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Bardzo interesujący bug, czy też błąd oprogramowania Android odkryliśmy w smartfonie Samsung Galaxy Pro. Posiadał on zielonego robocika w wersji 2.2 Froyo. Problem polega na tym, że w normalny sposób nie możliwe jest wstawienie matematycznego symbolu równości (=). Jeżeli zechcemy wysłać w SMSie jakieś obliczenia to pojawi się spory kłopot.

W menu wiadomości tekstowych, po wcześniejszym użyciu przycisku Sym nie ma po prostu symbolu równości (=). Są nawet takie dziwne, nikomu nie potrzebne twory jak {, }, przekreślone W. Na szczęście można to obejść i w efekcie uzyskamy wymarzone równa się (=).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Trzeba tylko wybrać emotikonę Zaskoczony z menu opcji wstaw emotikonkę. Jej symbol po wybraniu ma formę =-O. Można również pójść na skróty i przytrzymać dłużej guzik Sym (z symbolem uśmiechniętej buzi). W efekcie zobaczymy listę wszystkich emotikonów, lecz już w formie niegraficznej (bez twarzy Androidów wyrażających określony nastrój). Pierwsza pozycja z drugiego wiersza będzie właśnie emotikonką Zaskoczenia (piąta w kolejności).

Później już tylko pozostaje nam ręcznie usunąć z =-O minusa i dużą literę O. Trochę kombinowania jest ale efekt zamierzony uzyskaliśmy. Ten przykład po raz kolejny potwierdza fakt, jak trudno jest stworzyć idealny system. Nawet z początku, wydający się niemal idealny Android (naprawdę ma wiele kapitalnych rzeczy i opcji) pokazuje coraz to większe smaczki. Ostatnim przykładem takiego błędu było chociażby Wi-Fi error oraz niemożność zamknięcia Opery Mini w normalny sposób na tej platformie.

(fot. Samsung/Google/Iconfinder/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt