Bug z taką samą nazwą albumu w Androidzie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

bug-z-taka-sama-nazwa-albumu-w-androidzieNa łamach serwisu My mobile opisane zostały już dwa ciekawe przypadki bugów związanych z domyślnym odtwarzaczem muzyki w Androidzie. Jeden błąd polegał na tym, że widok okładek albumów był dublowany na wskutek fizycznej lokalizacji plików w zupełnie różnych folderach na karcie pamięci microSD. Kolejny dotyczył faktu dziwnego wyświetlania kolejności krążków. Teraz czas na coś jeszcze innego.

W przypadku takich samych nazw albumów Android znowu głupieje. Nie prezentuje ich bowiem oddzielnie, tylko wszystko wrzuca niestety do jednego worka. Skutkuje to później wystąpieniem kuriozalnej sytuacji jak ta ze zdjęcia obok artykułu. Produkcja o tytule Supernatural zespołu Des’ree wyświetla inny wizualnie album Supernatural, ale Carlosa Santany.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Artysta jest znany z takiego hitu jak Smooth wykonywanego w duecie z Rob Thomasem. Z kolei piosenkarka Des’ree w wyżej opisywanym problemie miała utwór Life. Oba z nich w formie chyba stałej muzycznej tradycji witryny prezentujemy poniżej. Bug występował na smartfonie Samsung Galaxy Pro z leciwym Androidem 2.2 Froyo (posiada on aktualnie zaledwie 3,2% udziałów rynkowych). Już teraz jednak zachęcamy wszystkich czytelników serwisu My mobile do sprawdzenia na własnej skórze, czy aby przypadkiem na ich zielonych robotach w wersjach 2.3 Gingerbread, 4.0 Ice Cream Sandwich lub nawet 4.1 Jelly Bean też nie ma tego błędu. Pomijamy w tym miejscu oczywiście niezależne aplikacje tworzone przez innych deweloperów z Google Play, ponieważ klient na samym starcie powinien mieć telefon bez błędów w oprogramowaniu.

(fot. My mobile studio)

DES’REE – LIFE

CARLOS SANTANA – SMOOTH

Przygotowane przez

jest autorem 11705 informacji na tej witrynie.8 komentarzy do “Bug z taką samą nazwą albumu w Androidzie”

 1. Paweł Odpowiedz

  Błąd ten występuje też na systemie 2.3. Obecnie używam odtwarzacza Poweramp, ale wcześniej używałem tego domyślnego:-(. Sposobem na rozdzielenie albumów o tych samych nazwach i przypisanie ich do odpowiednich artystów, okazało się poprawne otagowanie albumu – wystarczy podczas tagowania wpisać w pole „Album Artysty” nazwę wykonawcy i po kłopocie:-D

  • Kamil

   Mam otagowana kazda mp3-ke i niestety bug wtedy tez wystapuje

  • Kamil

   Owszem, ale wtedy tracisz cenna pamiec wewnetrzna. Ja wole przeznaczyc ja na co innego, chociazby na gre 😉 Ponadto podoba mi sie systemowy odtwarzacz z TouchWiza Samsunga w Androidzie

  • Paweł

   Kamil, a wpisałeś nazwę wykonawcy w pole „Album Artysty”? ( nie mylić z polem „Album”)

 2. Daniel Odpowiedz

  Dużo ma bugów ta starsza wersja Androida,ja na jb tylko nie wielkie miałem ale jakoś udało się naprawić przez poprzestawianie ustawień czy coś,1 z bugów to taki że jak ustawisz w ustawieniach chyba wibrację dla poczty głosowej to jak miałem tryb wyciszenia i gdzieś dzwoniłem to wychodziło z tego trybu,wkurzało mnie to więc to wogóle ustawiłem jako ciche,zresztą nawet nie wiem o co chodzi z tym,z pocztą głosową to i tak zawsze sms przychodizł jak coś,kiedyś jak miałem htc desire miałem wkurzającego buga z jasnością tam chyba był 2.3-po zrobieniu zdjęcia telefon ustawiał mi na 100 % chyba jasność wyświetlacza z 50 %.Dobrze że w raz z wersjami ta liczba bugów się zmniejsza a nawet jak są to mniejsze.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt