Producenci aplikacji na Androida nie dostosowują ich pod różne rozdzielczości

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Spora grupa zewnętrznych producentów aplikacji na platformę Android popełnia bardzo poważny błąd. Mianowicie nie dostosowują oni swoich produktów pod różne rozdzielczości. Efektem takiej oszczędnej strategii jest później rozmyta czcionka na słuchawkach z inną rozdzielczością, niż ta docelowa (pod którą był projektowany domyślnie program).

Przykładem może być tutaj smartfon z wyświetlaczem 320×240 px, a nie chociażby 320×400 px. Co ciekawe, oryginalne aplikacje (systemowe) producenta urządzenia nie mają już takich problemów z ostrością czcionki. To pokazuje, że nawet na mniejszych ekranach można przygotować wyraźny interfejs.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Niestety większość deweloperów nie traci już czasu na dostosowywanie swoich aplikacji pod kilka różnych wersji. Stawiają oni na tzw. efekt skalowania obrazu, dzięki czemu szybciej ma premierę dany produkt. Niestety taka strategia powoduje nieco gorszą jakość finalnego programu dla pewnej grupy użytkowników. Podobny problem występował w przeszłości z grami Java, tam nawet część z nich miała przykry efekt tzw. ściętego ekranu.

Na szczęście byli też producenci, którzy potrafili przygotować swój tytuł w jednym pliku w dodatku działającym dobrze w każdych warunkach. Pozostaje również mieć nadzieję, że to samo stanie się standardem w bardzo defragmentowanym Androidzie, gdzie obecnie najpopularniejsza jest wersja 2.3 Gingerbread. Tego problemu nie ma od dawna w Apple. Wszystko za sprawą znikomej fragmentacji i występowania dosłownie takich samych warunków w całym ekosystemie iOS.

(fot. Android Market/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11789 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt