Problemy z oglądaniem filmów na mobilnym YouTube

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W tym tygodniu awaria goni awarię. To chyba najlepsze podsumowanie wydarzeń, z którymi ostatnio się spotykamy w mobilnym świecie. Najpierw problemy występowały z nielimitowanym internetem w Erze i Heyah, a teraz możemy je spotkać w największym serwisie wideo świata. Mamy tutaj na myśli oczywiście wersję mobilną YouTube.

Jej adres to m.youtube.com. Sam problem jest dość specyficzny i polega na braku możliwości poprawnego wyświetlania filmów, które są gotowe do streamingu w formacie 3GP. Co prawda wyniki wyszukiwania, czy też obrazki na stronie głównej pokazują pliki graficzne, jednak brakuje w nich odsyłaczy do strumieniowej transmisji danych. Gdy klikniemy dalej w taki obrazek widzimy w  nowej podstronie obok tekstu jedynie puste miejsce.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV

Co ciekawe, wcześniej w nim normalnie znajdował się film wideo gotowy do odtworzenia. Taki dziwny błąd zauważyliśmy podczas korzystania z mobilnej wersji serwisu w zwykłym telefonie obsługującym Javę. Występuje on zarówno w przeglądarce domyślnej jak i Operze Mini 6.0. Problemu natomiast nie mają użytkownicy smartfonów Android. Tam jedynie nie chce czasami działać funkcja HQ odpowiedzialna za odtwarzanie materiału wysokiej jakości. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że Google upora się z tym problemem w jak najszybszym czasie.

(fot. YouTube/Iconfinder)

Przygotowane przez

jest autorem 13883 informacji na tej witrynie.



Podobal sie artykul, chcesz wiecej? Postaw kawe za:




7 komentarzy do “Problemy z oglądaniem filmów na mobilnym YouTube”

  1. Kamil Odpowiedz

    Dziwna sprawa z tym mobilnym YouTube, już drugi dzień z rzędu nie mam możliwości oglądania klipów wideo (nie ważne, czy przez Wi-Fi lub EDGE), w miejscu plików jest jedynie puste miejsce (nie licząc samego tekstu). Działają tylko embedowane (te z umieszczonym kodem od samego YT) klipy na zewnętrznych stronach www 😐

  2. Kamil Odpowiedz

    Niestety obawiam sie, ze Google, wlasciciel YouTube postawilo krzyzyk na zwyklych telefonach i skupia sie jedynie na smartfonach. Odkrylem jeszcze jedna ciekawa rzecz, gdy wchodzimy na strone za pomoca oryginalnej przegladarki S40.

    Pojawiaja sie tam klipy wideo w formie chyba flash lite, niestety nie da sie ich uruchomic, bo sa ciagle jakby zwieszone. Identyczna wersje serwisu mozemy spotkac na Androidach marki HTC…

    Jedyne rozwiazanie to przegladarka mobilna Bolt Browser i jej opcja streamingu klipow w „srodku aplikacji”

  3. Derick Odpowiedz

    Dokładnie Kamil
    Wczoraj wszedłem po WiFi i z Opery (nie ma nawet miejsca na kadr filmu) a z natywnej przeglądarki duży ekran, tak jakby Flash może i Lite, z błędem bez przycisku play.
    Na S40 v6 jest Flash lite 3.0, to może po modernizacji ruszy. Coś nie chce mi się wierzyć, że położyli lachę na zwykłych telefonach.
    Ewentualnie pozostanie Bolt, a dla starszych tel. streaming odpalony w sposób taki, jak opisaliśmy kiedyś dla S40 v3 Sony Ericssona i Nokii.

  4. Kamil Odpowiedz

    Czy to wina Nokii? Na zwyklym Sony Ericssonie W715 mobilne YT dziala bez problemu (tzn. streaming 3GP). Przedziwna sytuacja ;o(

  5. Derick Odpowiedz

    No to Nokia musi załatwić coś z koncernem Google, bo musieli coś w codzie strony YouTube pochrzanić że przestało działać tylko na S40?

Skomentuj

  My mobile © 2008-2026. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt