Teleprzelew powrócił do Simplusa po blisko dwóch latach
|
|
|
- wtorek, Październik 12, 2010, 17:52
- Praktyczne
- Dodaj komentarz
Znana usługa Simplusa o nazwie Teleprzelew powróciła w ostatnich dniach do oferty pre-paid operatora. Dzięki niej będziemy mogli przesłać środki z jednego numeru telefonu w sieci na inny. W dodatku wszystko odbędzie za pomocą prostych w użyciu specjalnych wiadomości tekstowych.
Teleprzelew pozwala nam ponownie korzystać z funkcji słuchawki (rozmowy, wiadomości SMS, Internet), w sytuacji gdy nagle zabraknie nam środków na koncie. Inna osoba może nam przelać drobną kwotę i jednocześnie odblokować telefon, gdy np: zbyt długo rozmawialiśmy przez telefon przy niskim stanie konta.
| Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
|
  |
|
Aby dokonać takiego specjalnego teleprzelewu musimy wysłać wiadomość SMS pod numer 5511 o treści np: P 5 xxxyyyxx, gdzie P oznacza hasło Przelew, 5 kwotę podaną w PLN oraz numer telefonu (składający się wyłącznie z 9-ciu cyfr). Po kwadransie użytkownik otrzymuje drugiego SMSa, który prezentuje kwotę przelewu oraz numer telefonu, na który zostanie on wykonany.
Pełni on rolę potwierdzenia autentyczności Teleprzelewu. Oczywiście w tym momencie go potwierdzamy wysyłając SMS o treści tak na ten sam numer 5511. Jego koszt to 5 groszy z VAT. Tylko wtedy operacja dojdzie do skutku. Niestety usługa Teleprzelewu występująca w Simplusie ma pewne ograniczenia.
Po pierwsze muszą to być pełne kwoty wyrażone w pełnych złotówkach. Kwoty typu 5,50 PLN nie wchodzą w grę. Po drugie przedział tych kwot to zakres między 1-20 PLN. Kolejnym ograniczeniem jest fakt, że po wykonaniu teleprzelewu nasze konto będzie musiało posiadać saldo minimum 3 PLN. Oznacza to pewną kłopotliwość, ponieważ logicznie rzecz biorąc powinna to być wartość 1 PLN. Osoba wysyłająca oraz przyjmująca może maksymalnie wykonać 3x teleprzelewy miesięcznie na sumę łączną nie przekraczającą 20 PLN.
Ciekawostką jest również fakt, że reanimowana usługa Simplusa jest w pewnym sensie mocną (jeśli nie zabójczą) konkurencją dla rozwiązania Zetemes opisywanego w serwisie My mobile. Nie musimy już nigdzie logować się i rejestrować, aby móc korzystać z oferty. Wystarczy jedynie wysyłanie odpowiednich wiadomości tekstowych SMS.
(fot. Simplus/My mobile studio)
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
Skomentuj








