Lajt Mobile

Korzystamy za darmo z najnowszych promocji Plusa

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

313-obnizamy-koszty-mobilnego-internetuOperatorzy w ostatnim czasie wprowadzili naprawdę wiele ciekawych promocji oraz ofert. Niestety bardzo często zawierają one kilka haczyków, dzięki którym mniej zaawansowani użytkownicy mogą narazić się na dodatkowe koszty. W tym artykule przedstawimy sposoby, dzięki którym choć trochę obniżymy koszty związane z mobilnym surfowaniem do absolutnego minimum po sieci za pomocą telefonu przy aktywnym wykorzystaniu wszelkich multimedialnych promocji.

Posłuży nam do tego drobna zmiana ustawień słuchawki w omawianym poniżej przykładzie, będzie to telefon marki Sony Ericsson oraz najnowsze promocje Plusa. Dotyczyć będą one promocji wideo (darmowe YouTube, relacje live Ligi Mistrzów), a także darmowego korzystania z aplikacji Plus GG przez pierwszy tydzień. Cały problem polega na tym, że powyższe przykłady wymagają połączenia za pomocą profilu Wap GPRS, podczas gdy standardem staje się korzystanie wyłącznie z profilu Internet GPRS.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Takim doskonałym przykładem są praktycznie wszystkie nowsze aplikacje Java, które łączą z siecią np: Opera Mini, SnapTu, alternatywne komunikatory itd. Pisaliśmy już na ten temat w artykule dotyczącym korzystniejszego profilu Wap w stosunku do profilu Internet. Aby naprawdę za darmo korzystać z tych wszystkich promocji zalecamy zastosować się do poniższych wskazówek.

W przypadku błędnych ustawień telefonu użytkownik naprawdę może się narazić na spore koszty lub w lepszym przypadku na bardzo szybkie zużycie pakietu internetowego. Korzystając aktywnie mobilnego YouTube zużywa średnio aż 1 MB danych w 1 minutę. Tym bardziej zachęcamy bynajmniej do przetestowania tych promocji.

(fot. Sony Ericsson)

Wskazówki:

 1. Wysyłamy ustawienia Plusa na nasz telefon (Wap GPRS, Internet GPRS, Video) w tym celu korzystamy ze strony www.ustaw.plus.pl (Konfiguracja) lub ustawienia My mobile
 2. Teraz dostosujemy telefon w sieci Plus oraz marki Sony Ericsson do optymalnego korzystania z promocji operatora bez ciągłej, monotonnej zmiany uprawnień, w tym celu przechodzimy do odpowiednich ustawień menu słuchawki: Menu > Ustawienia > Łączość> Ustaw. internet. > Profile internetow. > WAP (zaznaczamy ten profil)
 3. Następnie wybieramy profil dostępu internetowego dla aplikacji Java w tym celu wybieramy odpowiednie ustawienia: Menu > Ustawienia > Łączność> Ustaw. internet. > Ustawienia Java > Profile internetow. > WAP (zaznaczamy ten profil)
 4. To wszystko teraz będziemy mogli swobodnie korzystać z darmowych promocji Plusa (Plus GG za darmo przez pierwszy tydzień, darmowe YouTube, darmowe oglądanie meczów Ligi Mistrzów UEFA)
 5. Jeżeli chcemy znów korzystać z takich aplikacji jak Opera Mini, Gmail, czy SnapTu to musimy zmienić ustawienia aplikacji Java, w tym celu wybieramy odpowiednie ustawienia: Menu > Ustawienia > Łączność> Ustaw. internet. > Ustawienia Java > Profile internetow. > Internet (zaznaczamy ten profil)
 6. Dodatkowo zalecamy także skonfigurować sobie prawidłowe ustawienia dotyczące oglądania strumieniowego przekazu wideo, w tym celu wybieramy odpowiednie ustawienia: Menu > Ustawienia > Łączność> Opcje tran. strum. > Wybierz > Konta danych > Video (zaznaczamy ten profil)
 7. Analogicznie możemy postępować dla innych producentów słuchawek
 8. Od teraz możemy się cieszyć z prawdziwie darmowego korzystania naprawdę godnych uwagi promocji internetowych sieci Plus
 9. Gotowe

Przygotowane przez

jest autorem 9804 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

4 komentarze do “Korzystamy za darmo z najnowszych promocji Plusa”

 1. kaska Odpowiedz

  jaka jest ruznica pomiedzy karta iplus a karta 36i6 jesli za modem slurzy telefon

 2. Kamil Odpowiedz

  W sumie żadna, to i to powinno działać normalnie. Tylko, że zmienia się sposób naliczania opłat, w 36i6 mamy dostępne pakiety, a simdata korzystamy z niskiej stawki za każde pobrane 100 kB danych np: 0,03 PLN (bez pakietów). Jak pokazują przykłady można już uzyskać mniejsze kwoty w pakietach, np: Play ma tylko 0,02 PLN za 1 MB, a nie tylko 100 kB…

 3. dawid Odpowiedz

  mam pytanie od 2dni korzystam z air g na kapie czy ktoś wie czy to sa jakies dodatkowe opłaty czy jest darmowe dzięki:)))

 4. Kamil Odpowiedz

  Jeżeli jesteś w sieci Plus nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat. Musisz korzystać jedynie z ustawień WAP GPRS. Co ciekawe ostatnio pobrało mi 20 kb podczas korzystania z serwisu airG z pakiety danych. To oznacza fakt, że gdybym nie miał aktywnego żadnego pakietu internetowego naliczyłoby mi z konta 1,22 PLN (taryfa TEAM7) 😐

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt