Premiera Motoroli Nexus 6, pierwszego smartfonu na świecie z Androidem 5.0 Lollipop
|
|
|
- czwartek, Październik 16, 2014, 5:18
- News
- 3 komentarze

To był wielki dzień dla branży mobilnej z całego świata. Google bowiem oficjalnie zaprezentowało najnowszą wersję Androida 5.0 Lollipop. Tym samym wszelkie spekulacje o wersji Lion okazały się być zupełnie nieprawdziwe. Ponadto swoją premierę miał kolejny dedykowany smartfon, bo Nexus 6 wyprodukowany przez Motorolę.
| Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
|
  |
|
Pozytywnie też zaskoczyła informacja o modelach, które otrzymają aktualizację do najnowszego Androida 5.0 Lollipop. Dotyczy to bowiem nawet teoretycznie niewspieranego (z uwagi na przekroczony czas 18 miesięcy) telefonu LG Nexus 4, co potwierdza podstrona bloga Google oraz budżetowej Motoroli E, a także Moto X/G (pierwszej i drugiej generacji), Droid Ultra, Droid Maxx oraz Droid Mini. Najnowsze funkcje Androida 5.0 Lollipop opisywaliśmy już wcześniej, nie ma więc sensu znowu ich tutaj powtarzać. Google odświeżyło ponadto witrynę zielonego robota. Wystarczy zatem odwiedzić dedykowany adres www.android.com/versions/lollipop-5-0.
Co ciekawe, figurka Androida z lizakiem już stanęła w Mountain View. Z kolei szczegóły odnośnie nowego Nexusa 6 od Motoroli w cenie około 3.000 PLN znajdziemy na www.google.com/nexus/6 oraz poniższej specyfikacji bardzo podobnej do innego potężnego telefonu Samsung GALAXY Note 4. Na koniec warto wspomnieć dwa słowa o produkcie Nexus Player. Będzie on bowiem pełnił rolę smart telewizora (przystawki) oraz konsoli z dostępem do ogromnych zasobów Google Play. Ma ona kosztować około 150 PLN. Zapowiada się więc nam kolejny wielki hit produktowy.
(fot. Google/My mobile studio)
–
SPECYFIKACJA MOTOROLA NEXUS 6
- – 5.96 calowy ekran o rozdzielczości 2560×1440 px z paletą 16 milionów kolorów
- – czterordzeniowy procesor Quad-Core 2.7 GHz z grafiką Adreno 420 i 3 GB RAM pamięci operacyjnej
- – 32/64 GB przestrzeń na pliki bez opcji dalszej rozbudowy dzięki zastosowaniu karty microSD
- – łączność LTE (300 Mb/s), HSPA+ (42 Mb/s), Wi-Fi ac, Bluetooth 4.0 z LE, NFC, GPS
- – 13 MPix aparat fotograficzny z autofocus i diodą doświetlającą LED (z opcją videocall 1080p@30fps)
- – kamera wideo ma jakość 2160p@30fps
- – mobilny system operacyjny Android 5.0 Lollipop
- – niewymienna bateria o pojemności 3220 mAh
–
MATERIAŁ PROMOCYJNY MOTOROLA NEXUS 6
–
MATERIAŁ PROMOCYJNY NEXUS PLAYER
–
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
3 komentarze do “Premiera Motoroli Nexus 6, pierwszego smartfonu na świecie z Androidem 5.0 Lollipop”
Skomentuj







optymalizacja pewnie będzie kuleć 🙂
Swoja droga to ciekawe, czemu nic nie wspominano o optymalizacji dla urzadzen z 512 MB RAM pamieci operacyjnej jak to bylo w przypadku Androida 4.4 KitKat
Tyle modeli jest,a Wy wkoło Nexus i Nexus,wchodzi się na stronę,to już wymiotować się chce,czy nie macie innych tematów.