Technologia wyprzedza potrzeby użytkownika, smartfon ZTE Nubia Z7 z ekranem większym niż Full HD
|
|
|
- piątek, Styczeń 11, 2013, 20:20
- News
- Dodaj komentarz
Co prawda z zapowiedzi premiery modelu ZTE Nubia Z5 na targach CES 2013 wyszły nici to jednak nie możemy zapominać o niezwykle interesującym debiucie w postaci oczywiście modelu Grand S. Wszystko za sprawą jego niskiej ceny 1.400 PLN w stosunku do mocnej specyfikacji (procesor czterordzeniowy typu Quad-Core czy duży wyświetlacz Full HD o wielkości 5 cali).
Teraz jednak pojawiają się zdumiewające informacje o pracach nad smartfonem ZTE Nubia Z7. Jest on niezwykły dlatego, że posiada ekran o imponującej rozdzielczości 2560×1440 px. Jego przekątna 6.3 cali nie robi tak dużego wrażenia, ponieważ na rynku mamy dostępnych wiele tabletofonów. Wyświetlacz telefonu komórkowego w jakości lepszej niż Full HD to prawdziwy znak czasów. Technologia wyprzedza na naszych oczach potrzeby użytkownika.
| Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
|
  |
|
W przeszłości w serwisie My mobile pojawił się nawet artykuł, w którym wykazana została wątpliwa słuszność stosowania aż tak ostrych ekranów na stosunkowo małych przecież powierzchniach telefonów komórkowych. W tekście został podany dobitny przykład, w którym na dużych panelach telewizyjnych o przekątnej 42 cala znakomicie ogląda się programy w jakości zwykłego standardu HD ready (720p), a co dopiero w Full HD. Tak więc ambitne plany ZTE w pobiciu elementu metryczki specyfikacji w postaci pozycji 1080p nie są niczym innym jak tylko marketingowym wytworem. Jego celem jest oczywiście wykazanie przewagi tego topowego produktu nad urządzeniami konkurencji. Dochodzimy bowiem do sytuacji, w której coraz trudniej zabłysnąć w mobilnym świecie.
Współczesne smartfony mają już prawie wszystko z wyjątkiem funkcji parzenia kawy. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o pozostałych elementach specyfikacji ZTE Nubia Z7. Urządzenie ma posiadać aż ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu 8x 1.4 GHz. Ten element nie jest akurat dla nas zaskoczeniem, ponieważ Samsung Galaxy S IV również będzie podwójnie szybki (dzięki zastosowaniu technologii big.LITTLE dodatkowo jeszcze oszczędniejszy w sposobie zużywania baterii). ZTE Nubia Z7 zawierać ma aparat 16 MPix (z autofocus i diodą LED), 128 GB wewnętrznej pamięci (tutaj mamy przełom), akumulator 4000 mAh. Nie zabraknie oczywiście łączności LTE oraz Androida 5.0 Key Lime Pie.
(fot. ZTE/My mobile studio)
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
Skomentuj







