PREMIERA: Duży awans Mobilny Telegrosik i Lajt w My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Mobilny Telegrosik (cóż za dziwna nazwa) i Lajt (już bez Mobile) to dwójka największych wygranych w najnowszym, bo czerwcowym zestawieniu najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING. Oczywiście nadal liderem jest A2Mobile, choć pierwszy raz od dawien dawna ma na swoim liczniku poniżej dziesięciu punktów. Aktualnie ten gracz MVNO legitymuje się dziewięcioma oczkami.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Aż chciałoby się powiedzieć, słabnięcia pozycji mistrza ciąg dalszy. Do pozycji wicelidera NJU Mobile dołączył teraz Mobilny Telegrosik, co może być dla niektórych zwykłych konsumentów zwłaszcza sporym zaskoczeniem. Musimy jednak pamiętać, że jego poprzednik (jeszcze sprzed rebrandingu) Izzi Mobile zajmował piątą lokatę. Tak więc nie jest to jakiś znowu najgorszy telekom z bezbarwna historią jakich wiele.

Największymi wygranymi są natomiast Lajt z Play, którzy wspólnie awansowali z odległej dziesiątej pozycji na wysoką piątą. Na czwartej zaś znajduje się T-Mobile. Jak widzimy całkiem gęsto zrobiło się niczym w tabeli PGE Ekstraligi. Między drugim a jedenastym miejscem są bowiem zaledwie cztery punkty różnicy. Każdy punkt jest zatem na wagę złota. Dokładniejsze szczegóły jak zawsze prezentowane są poniżej.

(fot. Mobilny Telegrosik/Lajt/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie dotyczyły wypadnięcia całkowicie z punktowanego pudła sieci Klucz Mobile. Ma to związek z jej podwyżkami w materii wiadomości tekstowych SMS. Stawka 0,29 PLN względem 0,09 PLN nie jest już w żaden sposób tak mocno atrakcyjna jak dawniej. Oczywiście miało to przełożenie w dedykowanej podkategorii. Szkoda, bo teraz nawet gracze wirtualni MVNO stają się zdecydowanie drożsi dla konsumentów.

1. NJU Mobile/Mobile Vikings/Mobilny Telegrosik – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W podkategorii internetowej mieliśmy znowu zmianę. Za sprawą promocji z darmowym i nieograniczonym internetem 5G to właśnie Play wskoczył na drugie miejsce, spychając z pudła zarówno Orange czy Virgin Mobile. T-Mobile z swoją akcją marketingową o nazwie 7200 GB bez opłat nie zdobył punktowanej pozycji przez konieczność wydania aż 45 PLN za paczkę typu No Limit. Gdyby była to cena 35 PLN, z pewnością byłoby inaczej.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

2. Play (darmowe 5G bez ograniczeń na miesiąc do pakietu za 35 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

3. Plus (darmowe 500 GB miesięcznie do pakietu za 35 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie nie nastąpiły żadne roszady. Warto jednak zwrócić uwagę na ponownie duży spadek formy T-Mobile. Tym razem nastąpił zjazd z 89 Mb/s do 71 Mb/s. Naprawdę ciężko powiedzieć, co jest jego przyczyną. Jak tak dalej pójdzie to magentowy operator może spaść z podium. Wystarczy odjąć analogiczną wartość 18 Mb/s od 71 Mb/s, co daje nam słaby wynik 53 Mb/s. Z kolei Plus ma na liczniku 57 Mb/s według ostatnich pomiarów Speed Test. Więcej szczegółów na www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#maj-2024.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 71 Mb/s) – 3 pkt.

2. Orange/NJU Mobile/Lajt (około 67 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Mobilny Telegrosik/Fakt Mobile (około 66 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Powrócono do aspektu taniości jako główne kryterium wyboru, ponieważ sekcja pakietów internetowych niejako się w tym miejscu dublowała. Skupiono się na kluczowym elemencie rozmawiania oraz wysyłania wiadomości. Internet spadł zatem tutaj w randze ważności, aczkolwiek wciąż jest istotny. Tym razem na fotel lidera podkategorii nieco sensacyjne wskoczył Mobilny Telegrosik po rebrandingu Izzi Mobile.

1. Mobilny Telegrosik (No Limit bez MMS z 1 GB za 9 PLN)

2. NJU Mobile (No Limit z 20 GB+200 GB za 19 PLN)

3. A2Mobile (No Limit z 15 GB, potem lejek transferu 512 kb/s za 19,90 PLN)

Wartość dodana (VAS)

Podkategoria VAS nagrodziła w tym miesiącu aspekt posiadania największej liczby masztów BTS. Oczywiście im więcej nadajników, tym lepsze korzystanie z usług telekomunikacyjnych dla klientów danej sieci. Co do tego nikt chyba nie może mieć żadnych wątpliwości. Liderem stał się tym samym T-Mobile, a za nim odpowiednio Orange czy Play. Plus niestety mocno odstaje od swojej międzynarodowej konkurencji. Oby się poprawił w tej materii.

1. T-Mobile – 3 pkt. / 12.366 masztów BTS

2. Orange – 2 pkt. / 12.213 masztów BTS

3. Play – 1 pkt. / 11.723 masztów BTS

Ogólna klasyfikacja

Prawdziwe tsunami przeszło przez czerwcowy My mobile RANKING rodem z upalnych letnich zawieruch pogodowych w USA. Tylko trzy sieci nie zmieniły swojej pozycji i są to odpowiednio liderujące A2Mobile, a za nim NJU Mobile oraz T-Mobile. Tym razem aż osiem operatorów może się pochwalić jakże dumnie awansami. Zaliczają się do tego szanowanego grona Mobilny Telegrosik, Play, Lajt, Plus, Plush, Klucz Mobile, W Naszej Rodzinie czy FM Group Mobile. Siedem telekomów z kolei miało nielubiane spadki. Są to Orange, Mobile Vikings, TuBiedronka, Fakt Mobile, Heyah, Virgin Mobile z Lyca Mobile. Swoją drogą to ciekawe jak sytuacja ułoży się za miesiąc.

My mobile RANKING (06/2024) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 9 pkt. (3, 2, 3, 0, 1, 0)
2. NJU Mobile 7 pkt. (0, 3, 0, 2, 2, 0)
Mobilny Telegrosik 7 pkt. (0, 3, 0, 1, 3, 0)
4. T-Mobile 6 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 3)
5. Play 4 pkt. (0, 0, 2, 1, 0, 1)
Lajt 4 pkt. (1, 1, 0, 2, 0, 0)
7. Orange 4 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 2)
Mobile Vikings 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
TuBiedronka 4 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 0)
10. Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
11. Heyah 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)
12. Virgin Mobile 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)
Plus 1 pkt. (0, 0, 1, 0, 0, 0)
14. Plush 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
Lyca Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
Klucz Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 13130 informacji na tej witrynie.20 komentarzy do “PREMIERA: Duży awans Mobilny Telegrosik i Lajt w My mobile RANKING”

  • Kamil

   Mobilny Telegrosik ma ponoc duze problemy techniczne z kodami USSD, cos jak A2Mobile. Jakosc niestety kosztuje 😐 Praw gospodarki nie oszukasz…

   Tymczasem nowe logo Lajt zolte jest bardzo fajne w tabeli 😉

 1. Kamil Odpowiedz

  Ale beda jaja jak T-Mobile za miesiac bedzie najgorszy na Speed Testach utrzymujac dynamike spadkow. Straci nie tylko trzy punkty, ale wyladuje dopiero na jedenastej pozycji My mobile RANKING 😐

  • Łukasz

   Dzięki za porównania i ogolnie za robotę;) Jak się można skontaktować z Tobą?
   W zasadzie to mam pytanie, bo szukam operatora/oferty, która będzie typowo pod aplikację Yanosik do starego telefonu. Będzie na stałe w aucie i tylko Yanosik będzie używany nie do nawigacji, a do powiadamiania o kontrolach. Ktoś poleci coś?

 2. Toro Odpowiedz

  Gdyby a2mobile nie działał na szrocie Plusie to już bym do nich przeniósł numer.

  • Kamil

   Czemu szrot? Ja mam A2Mobile i zyje via Plus. Oczywiscie spokojnie wystarczy mi do life 50 Mb/s przez 4G+, aczkolwiek fajnie byloby poczuc moc 5G z 1 Gb/s w eterze

 3. Kamil Odpowiedz

  Ciekawy VAS od T-Mobile z tym darmowym pierwszym miesiacem na probe promocji 7200 GB z No Limit

 4. marco Odpowiedz

  Opublikowano dane za 2Q w kwestii przenośności numerów. Tracą wszystkie 3 sieci infrastrukturalne, łącznie z T-Mobile ale prawdziwy armagedon dosięgną Plusa. Tu strata jest ogromna, prawie 37 tys odejść. Na plusie tylko Play prawie 13 tys.
  I jak myślicie, dlaczego z Plusa ludzie uciekają… oferta jest podobna do konkurencji ale jakość coraz gorsza.

  • Kamil

   Miejsce w My mobile RANKING sieci Plus to potwierdza

  • VON

   MAM W IZZI NUMER Z AUTOMATU PRZESZEDŁ DO MOBILNY TELEGROSIK ALE NADAL LOGO IZZI W TELEFONIE SIE WYSWIETLA DZIALA TAK JAK DZIALOLO CZYLI DOBRZE

 5. marco Odpowiedz

  Aż trudno uwierzyć że abonenci Play zużywają mobilnie aż 150 Gb miesiecznie. Takie dane podaje Play opublikowane przez „GSMonline”
  A wracając do rankingu „my mobile” to i owszem Plus daleko na liście ale My Mobile bazujące na sieci Plus ciągle na pierwszym miejscu.

  • Kamil

   Ja w tym miesiacu mialem wynik 20 GB, takze skromnie

 6. marco Odpowiedz

  @von7
  Nazwa pewnie zostanie bo taka jest zakodowana na karcie. Kiedyś tato korzystał z NJU ale wcześniej karta należała do Orange. Po przejściu na NJU nazwa nigdy nie zmieniła się na NJU tylko zawsze wyświetlało Orange.
  A jak z pakietami w Telegrosiku, korzystasz już może z któregoś z nowych pakietów?
  I druga rzecz jak z jakością sieci czy jest ok tak jak w Play?

  • Kamil

   Jak robilem My mobile RESEARCH to bylo ponoc slabo, mieli duza awarie kodow USSD

  • Kamil

   Ostro, ale jest jakby co w pogotowiu NJU Mobile niezly No Limit za 19 ziko. Pakiet w cenie 12,90 ziko wciaz bedzie istnial w A2Mobile? No coz, koniec Eldorado 😐

   PS, scam Google Ads praktycznie wylecial dzis na My mobile DEVELOPERS. Dajemy szanse NJU Mobile, Orange i Play via TradeDoubler

  • Kamil

   Czyzby A2Mobile po tych podwyzkach R.I.P, jak myslicie? Ja widze ich przyszlosc raczej w ciemnych barwach…

 7. Łukasz Odpowiedz

  Witam! Może ktoś pomoże! Szukam oferty typowo pod aplikację Yanosik. Będzie stary telefon Galaxy S6 na ładowarce indukcyjnej w samochodzie na stałe, a w nim tylko aplikacja Yanosik, która nie będzie używana do nawigowania, a tylko powiadamiania o kontrolach. Ktoś poleci jakąś ofertę? Zależy mi na tym, aby było jak najtaniej i jak najmniej grzebania w tym;)

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt