PREMIERA: A2Mobile słabnącym liderem listopadowego My mobile RANKING, Play i Orange na jego dnie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wirtualna sieć komórkowa A2Mobile nieco osłabła w listopadowym wydaniu My mobile RANKING. Wpływ na taką sytuację miał powrót do korzeni w ostatniej podkategorii VAS, czyli wartości usług dodanych. Wrócono bowiem do historii, aczkolwiek z pewną nowością. Premiowane będą teraz aktywne działania marketingowe ze strony operatorów. Oczywiście tylko te najlepsze.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Warto więc nie być biernym na tym polu (dobre promocje się opłacą). Wtedy zyskać można jakże drogocenne punkty do zestawienia. Porzucono tym samym aspekt technologii 5G, która staje się coraz bardziej powszechna dla każdego. W dodatku jest ona już wyróżniona w sekcji jakość sieci komórkowej, niejako pośrednio (przyczynia się do szybszych transferów ogólnych wliczając w to również standard najpopularniejszy jeszcze 4G LTE).

Oczywiście osłabione A2Mobile dalej jest zdecydowanym liderem z ogromną przewagą nad rywalami. Szczególnie warto mocno zwrócić uwagę na bardzo słabe pozycje, wręcz na szarym końcu Play (razem z Virgin Mobile) i Orange. Odpowiednio szesnasta czy ostatnia osiemnasta lokata są dramatycznie słabymi rezultatami. Spadek o sześć lokat bez wątpienia był bolesny doświadczeniem. Dokładniejsze szczegóły znajdziemy poniżej.

(fot. A2Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie dotyczyły wypadnięcia całkowicie z punktowanego pudła sieci Klucz Mobile. Ma to związek z jej podwyżkami w materii wiadomości tekstowych SMS. Stawka 0,29 PLN względem 0,09 PLN nie jest już w żaden sposób tak mocno atrakcyjna jak dawniej. Oczywiście miało to przełożenie w dedykowanej podkategorii. Szkoda, bo teraz nawet gracze wirtualni MVNO stają się zdecydowanie drożsi dla konsumentów.

1. NJU Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W podkategorii internetowej mieliśmy duże zmiany. Orange za sprawą wprowadzenia oferty 400 GB na kartę, z marszu został wiceliderem. Tuż za nim o jedno oczko w dół spadli Play i T-Mobile. Całkowicie natomiast z punktowanej pozycji wypadł Lyca Mobile. Nie dla wszystkich bowiem wystarczyło miejsca na pudle. W dzisiejszych mocno konkurencyjnych czasach trzeba mieć naprawdę atrakcyjny produkt.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s) – 3 pkt.

2. Orange (darmowe 400 GB miesięcznie do pakietu za 35 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości) – 2 pkt.

3. T-Mobile (darmowe 400 GB miesięcznie do pakietu za 45 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości) – 1 pkt.

3. Play (darmowe 400 GB miesięcznie do pakietu za 45 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości) – 1 pkt.

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie nastąpiło niemalże solidarne spowolnienie średnich transferów o około 1 Mb/s. Niby niewiele, ale symbolika jest. Oznacza ona nic innego jak występowanie negatywnego trendu spadkowego. Tymczasem powinno być zupełnie odwrotnie. Wszak technologia 5G za chwilę zacznie wchodzić pod strzechy. Oby to nastąpiło możliwie jak najszybciej. Więcej szczegółów jest na www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#pazdziernik-2023.

1. Plus/Plus/A2Mobile/Klucz Mobile/Lajt Mobile/Lyca Mobile/W Naszej Rodzinie/FM Group Mobile (około 50,9 Mb/s) – 3 pkt.

2. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 46,8 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile (około 43,1 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Powrócono do aspektu taniości jako główne kryterium wyboru, ponieważ sekcja pakietów internetowych niejako się w tym miejscu dublowała. Skupiono się na kluczowym elemencie rozmawiania oraz wysyłania wiadomości. Internet spadł zatem tutaj w randze ważności, aczkolwiek wciąż jest istotny. Po usunięciu WRodzinie, na ostatnie miejsce na podium wskoczyło Lajt Mobile.

1. A2Mobile (No Limit z 15 GB, potem lejek transferu 512 kb/s za 19,90 PLN)

2. Lyca Mobile (No Limit bez MMS z 50 GB+150 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 25 PLN)

3. Lajt Mobile (No Limit bez MMS z 10 GB za 19,90 PLN)

Wartość dodana (VAS)

Podkategoria VAS przeszła prawdziwą rewolucję, ponieważ nastąpił swoistego rodzaju powrót do korzeni. Tym razem jednak będą promowane szczególnie mocno wyróżniające się działania marketingowe, choćby te pojedyncze związane z niezłym promocjami. W przypadku miesięcy stagnacji, pozycje nie ulegną zmianie. Na całe jednak szczęście naprawdę dużo się dzieje w przeciągu 30 dni i taka sytuacja powinna być rzadkością.

1. Plus/Plush – 3 pkt. / Oferowanie smartfonów w dedykowanym sklepie w cenach niższych od elektroniczych marketów z urządzeniami marki Motorola była miłą niespodzianką

2. T-Mobile/Heyah – 2 pkt. / Wprowadzenie eSIM dla użytkowników na kartę

3. Mobile Vikings – 1 pkt. / Promocyjne 200 GB co miesiąc do oferty No Limit (rozmowy z wiadomościami SMS/MMS) z 60 GB internetu za minimum 35 PLN

Ogólna klasyfikacja

Listopadowe, mocno zimowe notowanie miało aż ośmiu graczy z awansami. Zaliczają się do tego jakże dumnego grona Plus, Plush, Heyah, Izzi Mobile, Fakt Mobile, TuBiedronka, W Naszej Rodzinie czy FM Group Mobile. Bez zmian było tylko trzech operatorów, mianowicie liderujące A2Mobile, wicelider Lajt Mobile oraz T-Mobile. Siedem sieci miało zaś tak mocno nielubiane spadki. Chodzi o Mobile Vikings, Lyca Mobile, NJU Mobile, Klucz Mobile, Play, Virgin Mobile i Orange. Oby za miesiąc było równie mocno interesująco.

My mobile RANKING (11/2023) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 14 pkt. (3, 2, 3, 3, 3, 0)
2. Lajt Mobile 6 pkt. (1, 1, 0, 3, 1, 0)
3. Plus 6 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 3)
Plush 6 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 3)
5. T-Mobile 5 pkt. (0, 0, 1, 2, 0, 2)
Mobile Vikings 5 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 1)
7. Lyca Mobile 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 2, 0)
8. Heyah 4 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 2)
Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
10. Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
TuBiedronka 3 pkt. (0, 1, 0, 2, 0, 0)
12. NJU Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
Klucz Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)
W Naszej Rodzinie 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)
FM Group Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)
16. Play 2 pkt. (0, 0, 1, 1, 0, 0)
Virgin Mobile 2 pkt. (0, 0, 1, 1, 0, 0)
18. Orange 2 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 12976 informacji na tej witrynie.26 komentarzy do “PREMIERA: A2Mobile słabnącym liderem listopadowego My mobile RANKING, Play i Orange na jego dnie”

  • Kamil

   Nawet logo My mobile zmrozilo -9 C 😉 #pro_marketing #pro_developers

 1. Kamil Odpowiedz

  „2. T-Mobile/Heyah – 2 pkt. / Wprowadzenie eSIM dla użytkowników na kartę”

  Heyah nie dostała e-sim. Po co pisać głupoty?Jak tam to Twoje A2 mobile bez połączenia oczekującego i bez wifi calling na iphony oraz iMessage, za którego aktywację trzeba dodatkowo zapłacić wysyłając SMS aktywacyjny na numer zagraniczny. Cieszę się, że taki wspaniały lider jak a2mobile jest numerem jeden takiego chujowego rankingu.

 2. Kamil Odpowiedz

  Tymczasem T-Mobile znowu odplail promocje z darmowym internetem bez limitow na swieta, mamy zatem mocny VAS na grudzien (!)

  • Kamil

   Orange dalo zas 100 GB gratisowy bonus wazny miesiac po doladowaniu (niestety) za minimum 10 ziko

  • Kamil

   Tymczasem w torunskim dzienniku Nowosci z zeszlego piatku widze reklame wspolpracy T-Mobile z fundacja SEXEDPL powered by Anja Rubika

  • Kamil

   No prosze, eSIM trafila do Virgin Mobile. Kolejny kandydat do podkategorii VAS jak znalazl 😉

  • Kamil

   No prosze, Virgin Mobile tez ma 400 GB w gratisie do No Limitu za 35 ziko. Szykuje sie fajny awans juz wkrotce 😉

 3. x86_64 Odpowiedz

  Pierdolenie, ranking jest w miarę dobry ale strona z reklamami i skryptami szpiegującymi w JS już nie. a2mobile i ich lejek 512kbit/s pobierania i chyba (? [do sprawdzenia i tak]) 256kbit/s wysyłania w już 2024 to jest game over, nie wiem czy wiecie ale w orange światłowód również limitują nawet poniżej 512kbit/s przepustowość jak im się rachunku nie zapłaci nawet za jeden miesiąc. Ja tutaj widzę tylko play od 35zł do zazwyczaj 45zł jeśli mówimy o ciągłym dostępnie do sieci. 1Mbit/s pobierania i 384kbit/s wysyłania pozwala na jakieś tam używanie sieci.

  • Kamil

   Z wielka checia usune paskudne wizualnie Google Ads jak tylko uda sie wdrozyc subskrypcje w cenie 9,99 lub 11,99 ziko z minimum 800 klientami. Masz moje sjowo. Na dobra sprawe nawet analityka nie bedzie potrzebna, bo sa prawdziwy czytelnicy, nie przypadkowe strzaly z Google 😉 #pro_marketing

  • Kamil

   Otoz to panie kolego, My mobile #original_content jako nieliczne medium tech w Polsce prawde ci powie 🙂

 4. marco Odpowiedz

  W orange na kartę do 26 grudnia można dostać prezent wysyłając bezpłatnego sms-a na nr 364 o treści PREZENT (koniecznie duże litery). I tu taka ciekawostka. Mam stary pakiet no limit bez mms-ów za 25 zł z rosnącymi GB. Po wysłaniu sms-a dostałem 7 zł na konto główne i 7 Gb do pakietu no limit. W tym przypadku data ważności pakietu nie zmieniła się. Na niektórych portalach piszą że wydłuży się o 7 dni. Przypuszczam że tak jest w pakietach z mms-ami. Jeśli ktoś nie ma włączonej żadnej usługi no limit to dostaje na 7 dni pakiet no limit rozmowy, sms, mms i 7 Gb.
  Trzeba przyznać że na tle innych operatorów Orange przygotował ciekawe bonusy. W listopadzie (i teraz jeśli ktoś jeszcze nie odebrał) można zgarnąć 100 gb ważne 30 dni za zasilenie w aplikacji i na stronie za min 10 zł.

  • Kamil

   Maly spoiler, Orange powinien odbic sie od dna w nastepnym wydaniu My mobile RANKING 🙂

 5. will Odpowiedz

  Ty.. a czemu znowu bez Fonii? Przeciez ten operator juz jest ponad rok i napier…ala…
  Wrzucili hotdogi za darmo i hulajnogi do pakietow..
  W komorkomacie jest na pierwszym miesiajscu w subkrypcjach…a Ty nadal mowisz, ze nie znaju?

  • Kamil

   Przeciez Fonia byla darmowa tylko dla 5k, bylo na Telepolis via My mobile RESEARCH. Temat tego opa zamkniety, kopie My mobile RANKING mozna traktowac jak Adidos wzgledem marki Adidas 😉

  • Kamil

   5k* oczywiscie pierwszych klientow, niestety tylko…

 6. Mariusz Odpowiedz

  Siemano
  Mieszkam za granicę kilkanaście lat ,chciałbym mieć PL numer jako drugi w tel ,najlepiej żeby to był eSIM ,macie jakieś doświadczenia z polityką uczciwego  korzystania PL operatorów za granicą ? Który operator wychodzi najkorzystniej ? 
  Pozdr

  • GaduAir

   trzeba korzystać uczciwie, jest chyba na to 3 miesiące a w 4 ważą korzystanie z sieci i płacisz „nieuczciwe”. Jedyne wyjście to cyklicznie zmieniać numer lub operatora.

 7. marco Odpowiedz

  @Mariusz FUP to są ogólne zasady przyjęte przez wszystkich operatorów w UE. W Polsce nikt w tym przypadku się „nie wychyla” Operatorzy mogliby uatrakcyjnić ofertę ale wtedy musieliby dopłacać z własnych środków.

 8. marco Odpowiedz

  Virgine Mobile odpaliło nowy pakiet za 35zł z dużą ilością Gb. Dodano jeszcze MMS-y których nigdy nie było w ofercie na kartę u tego operatora.

 9. Kamil Odpowiedz

  Ulalala, najnowszy My mobile RANKING zostal przed momentem zakodowany! Alez to bedzie tornado aka zawierucha jak za oknem. Jeden operator awansuje z dna calkiem wysoko, zas drugi tam na niego spadnie z tzw. W4

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt