PREMIERA: Historia różnych wersji emoji

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Mało osób zdaje sobie sprawę jak duże są różnice w wyglądzie poszczególnych emoji w zależności nie tylko od wersji oprogramowania, ale i również producenta sprzętu. Inny bowiem krój emotikonów oferuje Apple, Google czy Microsoft. Z całą pewnością można powiedzieć, że najbrzydsze prace designerów ma gigant z Redmond, zaś najładniejsze ten z Cupertino.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Idealnie to widać na przykładzie witryny Emojipedia oraz emoji rakiety. Gdy klikniemy na grafikę w sekcji Google to zobaczymy jak różnie ona wygląda w Androidzie 10 i na tle wersji 7.0 Nougat. Zmiany są wręcz kolosalne. Sprawdzić możemy wszystko sami na www.emojipedia.org/rocket. Zdaniem My mobile od lat bryluje w temacie elegancji iOS. Potwierdza to nadmieniona przed momentem podstrona serwisu Emojipedia.

Wbrew pozorom nie ma co bagatelizować znaczenia emotikonów. Wszak pismo obrazkowe zdobywa coraz większą popularność w komunikacji tekstowej poprzez lepsze wyrażenie emocji. To dlatego tylko w tym roku doszła przeszła setka nowych emoji. Przez to producenci oprogramowania w kolejnych wydaniach Androida 11 czy iOS 14 obowiązkowo będą musieli pamiętać o ich wdrożeniu jako ważna nowość systemu. Google ostatnio pokazało tzw. Emoji Kitchen, czyli hybrydę łączenia różnych ich styli.

(fot. Emojipedia/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt