Blisko 2 miliony kart SIM wyparowało

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 3,00 na 6)
Loading...

O prawie 2 miliony spadła liczba kart SIM w przeciągu roku w Polsce. Takie są wnioski po najnowszych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. W 4Q/2017, czyli na koniec ubiegłego roku było ich dokładnie 52.860.000. Dla porównania rok wcześniej, ponieważ analogicznie w 4Q/2016 raportowano 54.780.000 kart SIM.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Tak więc jak widzimy, wyparowało z kraju nad Wisłą niemalże równe dwa miliony numerów na kartę (z uwagi na obowiązek ich rejestracji). Dotkliwe straty odniósł ostatnio także wirtualny gracz Virgin Mobile. Co jednak najzabawniejsze, w przeciągu kwartału ich łączna liczba wzrosła o niespełna 700 tysięcy sztuk. To robi wrażenie. Jeszcze w 3Q/2017 liczba kart SIM w Polsce wynosiła bowiem 52,2 miliona. Wniosek jest prosty.

Mimo odgórnych obostrzeń, krajowa telekomunikacja ciągle się nam rozwija. I chyba jest to powód do zadowolenia. Jak do gry na poważnie włączą się inteligentne domy czy przedmioty (tzw. IoT, czyli Internet of Things) podłączone do sieci web to liczba kart SIM zacznie rosnąć na potęgę. I wcale winowajcą takiego stanu rzeczy nie będą smartfony. Wręcz przeciwnie, będą to zupełnie odmienne urządzenia na tle inteligentnych telefonów.

(fot. Virgin Mobile/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12041 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt