Nawet mocne telefony z 1 GB RAM nie otrzymały aktualizacji Windows 10 Mobile

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

nawet-mocne-telefony-z-1-gb-ram-nie-otrzymaly-aktualizacji-windows-10-mobile

Strategia celowego postarzania produktu. Tylko tak można skomentować decyzję Microsoftu o braku aktualizacji chociażby dla smartfonu Nokia Lumia 1320 wyposażonego w 1 GB RAM pamięci operacyjnej. Posiada on zbliżoną specyfikację do Nokii Lumii 625, ale jednak już bez problematycznego poziomu 512 MB RAM powodującego częste ponowne wczytywanie się aplikacji.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Takie niestety kłopoty można zaobserwować na oficjalnie udostępnionym klientom Windows 10 Mobile, a dokładniej mówiąc buildzie oznaczonym numerkiem 164. W Windows Phone 8.1 z dodatkiem Denim w aż tak mocnym stopniu problem ten nie dokuczał. Oczywiście w tym miejscu zaraz znajdą się obrońcy Microsoftu twierdzący, że optymalizacja starych rdzeni procesorów Krait jest trudna na tle powszechnego Cortexa.

Wydajnościowo jednak często dwurdzeniowy procesor typu Dual-Core działa lepiej od tego czterordzeniowego Quad-Core. By się to tym przekonać, wystarczy wziąć do ręki chociażby smartfon Microsoft Lumia 650 w sklepie na wystawie. Już sam moment przewijania kafelków z góry na dół sprawia wrażenie minimalnego lagowania. Tego efektu nigdy nie było na procesorze Qualcomm Snapdragon 400 na tle Snapdragona 210.

(fot. Microsoft/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12041 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “Nawet mocne telefony z 1 GB RAM nie otrzymały aktualizacji Windows 10 Mobile”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt