Intel też przespał rewolucję mobilną, ale w porę się obudził

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

intel-tez-przespal-rewolucje-mobilna-ale-w-pore-sie-obudzil

Któż z nas nie pamięta w młodości słynnych przepychanek pomiędzy wydajnością komputerowych procesorów. W latach 90-tych w zasadzie lider był jeden, CPU marki Intel Pentium, a dopiero w dalszej kolejności AMD Athlon, Intel Celeron oraz na końcu AMD Duron. Jednak w 2000 roku i późniejszym narodziła się era telefonów komórkowych, których sercem były układy ARM.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Pod koniec dekady zaczął się jednak prawdziwy smartfonowy boom. I tutaj niekwestionowanym gigantem został Qualcomm ze swoją smoczą linią produktową Snapdragon. Dopiero od niedawna zaczyna z nim walczyć dawny potentat świata komputerowego, mianowicie Intel. W nowym, mobilnym środowisku radzi sobie on coraz lepiej. Wśród konsumentów chwalona jest zawsze jego wysoka wydajność. W efekcie CPU Intela dajmy na to z taktowaniem 1.5 GHz jest przez wiele osób uważany za bardziej korzystny dajmy na to w grach na tle odpowiednika Qualcomma.

Intel robi wszystko, by nie przespać mobilnej rewolucji jak to zrobiła Nokia. Dzisiaj wiemy jak skończyła. Dosłownie kilka godzin temu oficjalne profile społecznościowe, w tym Nokia Polska zmieniły się w Microsoft Lumia Polska. Intela możemy spotkać w coraz większej ilości smartfonów jak i tabletów. Więcej szczegółów na temat procesorów mobilnych tego amerykańskiego producenta chcącego toczyć równorzędną walkę z Qualcommem znajdziemy na oficjalnej polskojęzycznej witrynie internetowej www.intel.pl/content/www/pl/pl/smartphones/smartphones.html.

(fot. Intel/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10859 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt