NJU Mobile wspólnie z Klucz Mobile (i Play) wygrywają My mobile RANKING [aktualizacja II]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (11 liczba głosów, wasza ocena: 2,82 na 6)
Loading...

nju-mobile-wspolnie-z-klucz-mobile-wygrywaja-my-mobile-ranking

Jest zaskoczenie we wrześniowym notowaniu najlepszych sieci na kartę. Najnowszy My mobile RANKING ponownie wygrywa NJU Mobile razem w parze z Klucz Mobile, ale teraz w dodatku z Play. Jeśli natomiast chodzi o dwóch kolejnych graczy to przeciętny debiut notuje operator MVNO Izzi Mobile plasując się na słabym dziesiątym miejscu. Dużo gorzej zaś poszło Plush (submarce Plusa), która znajduje się na odległej szesnastej pozycji.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Z kolei Virgin Mobile po zeszłomiesięcznym pogorszeniu oferty dalej nie ma nawet co marzyć o podium. W chwili obecnej sieć komórkowa należąca do imperium Richarda Bransona zajmuje piąte miejsce, które i tak jest niezłe biorąc pod uwagę ostatnie zmiany. Cichym niemalże bohaterem tego zestawienia jest też Mobile Vikings. Mobilni Wikingowie zajmują także pozycję numer dziewięć w środku stawki. Jeśli natomiast spojrzymy na operatorów strukturalnych z tzw. W4 to prym wciąż wiedzie Play.

Potem szósty jest Plus (głównie dzięki najszybszemu internetowi LTE) i dopiero dwunasty T-Mobile (z uwagi na skandaliczne opłaty za sprawdzenie stanu konta, nie wspominając o płatnej usłudze roku ważności konta). Dramatycznie z kolei wygląda sytuacja ostatniego Orange z kompletem zer. Cóż za ironia losu, jego marka NJU Mobile wygrywa, a macierzysty telkom jest na samym końcu stawki razem z W Naszej Rodzinie. Poniżej prezentowane są dokładniejsze szczegóły najnowszego zestawienia.

(fot. NJU Mobile/My mobile studio)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii mocno namieszał White Mobile ze swoją niską stawką 0,17 PLN za minutę rozmowy. W efekcie wskoczył on na sam szczyt spychając tylko na drugie miejsce tercet NJU Mobile, Klucz Mobile, MBank Mobile oraz Izzi Mobile. TuBiedronka na tych roszadach także straciła jakże cenny punkt dla końcowego zestawienia, o czym dobitnie przekonali się zwłaszcza liderzy.

1. White Mobile – 3 pkt. / 0,17 PLN za minutę

2. NJU Mobile/Klucz Mobile/MBank Mobile/Izzi – 2 pkt / 0,19 PLN za minutę

3. TuBiedronka – 1 pkt. / 0,19 PLN za minutę (naliczanie 15-sekundowe)

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj ponownie zaszły negatywne zmiany za sprawą podwyżek w Virgin Mobile. Teraz nie ma on już ceny 0,06 PLN za SMSa, lecz 0,09 PLN. W efekcie Virgin Mobile jest na równi z całą masą podmiotów jak chociażby Play, Red Bull Mobile, Lycamobile, NJU Mobile, Klucz Mobile, Mobile Vikings czy Lebara Mobile, które nadrobiły do niego stracone punkty. Natomiast na szczycie z innymi mamy w tej podkategorii nowego telkoma o nazwie Izzi.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Lycamobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Lebara Mobile/Izzi – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. MBank Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. White Mobile – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tej podkategorii wszystko wróciło do starego porządku (dalej triumfuje Red Bull Mobile z darmowym internetem LTE). To za sprawą zakończenia przez Orange świetnej promocji z oferowaniem pakietu danych na wakacje o wielkości 6 GB za jedyne 6 PLN na 60 dni. W efekcie na ostatnie punktowane lokaty powróciły telkomy Virgin Mobile oraz Mobile Vikings. To samo można powiedzieć o Heyah piastującej znowu drugą pozycję.

1. Red Bull Mobile – 3 pkt. / (za darmo w LTE z limitem 200 GB, potem lejek 2 Mb/s)

2. Heyah – 2 pkt. / (za darmo mamy 50 MB dziennie, co daje nam aż 1,5 GB miesięcznie, potem lejek 16 kb/s po wykorzystaniu dobowego limitu)

3. Virgin Mobile/Mobile Vikings – 1 pkt. / (za darmo i bez limitu do 32 kb/s + rok ważności)

Jakość sieci komórkowej

Play znowu idzie jak burza. Jego średni transfer bowiem wzrósł z 7 do 9 Mb/s. Jak tak dalej pójdzie to zacznie on wojować z potentatem, czyli Plusem. Już wcześniej jednak ku zaskoczeniu wielu osób, sieć komórkowa Play mocno powędrowała w górę. Daje o sobie znać jej uwolnienie prędkości mobilnego internetu w nowoczesnym standardzie 4G LTE. Dzięki temu średni transfer fioletowego telkoma ma poziom przeszło 9 Mb/s. Doszło tym samym do wyprzedzenia różowego operatora. T-Mobile bowiem legitymuje się średnią prędkością zbliżoną do wartości niespełna 6 Mb/s.

1. Plus – 3 pkt. / około 13 Mb/s

2. Play – 2 pkt. / około 9 Mb/s

3. T-Mobile – 1 pkt. / około 6 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

W tej podkategorii mamy małą rewolucję. Do jednego worka zostały bowiem wrzucone w formie lidera telkomy przedłużające ważność konta na zasadzie aktywnego korzystania z usług telekomunikacyjnych typu dzwonienie czy łączenie się z internetem. W efekcie kolejne pozycje należały do graczy z dwuletnią lub też roczną ważnością konta po doładowaniu. Szczegóły jak zawsze znajdziemy poniżej.

1. NJU Mobile/Lycamobile/Lebara Mobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża nam konto

2. WRodzinie – 2 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża nam konto o 2 lata

3. Virgin Mobile – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża nam konto o 1 rok

Wartość dodana (VAS)

Tutaj postanowiono powrócić do sprawdzonego modelu nielimitowanych rozmów w macierzystej sieci jako darmowy bonus występujący po doładowaniu. Jak pokazują statystyki telkomów, zaledwie 10% użytkowników ceni sobie No Limit do każdego, w tym numeru z obcego operatora. Można więc przypuszczać, że większość znacznie częściej dzwoni do swoich przyjaciół w jednej sieci bez niepotrzebnego narażania się na koszty. Wyróżnienia przypadły też Plush na kartę oraz wybranym telkomom za ulepszenie pozycji pakietowych.

1. Play/TuBiedronka/Heyah/Klucz Mobile/T-Mobile/Plus – 3 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci Play Na kartę i T-Mobile po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), natomiast Heyah za swoją unikatową usługę nielimitowanych rozmów w Dniówce, gdzie dziennie nie płaciliśmy więcej za połączenia niż 0,28 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, w Plusie z kolei no limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN

2. Plush na kartę  – 2 pkt. / Oferuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych w połączeniu z SMSami czy internetem w atrakcyjnej cenie, do tego na deser mamy jeszcze rozmaite pozostałe kombinacje w zależności od potrzeb

3. Mobile Vikings/Lycamobile/Virgin Mobile – 1 pkt. / Całe trio operatorów mogło się pochwalić ulepszeniem (dodaniem nowych opcji lub obniżkami cen) pakietów zarówno tych internetowych jak i zawierających połączenia z rozmowami głosowymi, wiadomościami tekstowymi, a także interentem

Ogólna klasyfikacja

Wrześniowy My mobile RANKING był bardzo interesujący. Siedem sieci komórkowych pozostało bez zmian. Były to NJU Mobile, Virgin Mobile, Mobile Vikings, Izzi Mobile (nowość zestawienia), TuBiedronka, debiutant Plush i WRodzinie. Natomiast szóstka operatorów mogła się pochwalić awansami. Są to kolejno Klucz Mobile, Play, Lycamobile oraz na zasadzie rykoszetu Plus, Heyah czy T-Mobile. Spadki dotknęły zaś takie podmioty jak Red Bull Mobile, Lebara Mobile, MBank Mobile, White Mobile, Orange i W Naszej Rodzinie. Oby za miesiąc było równie ciekawie.

[AKTUALIZACJA]

Do zestawienia wkradł się błąd polegający na nieuwzględnieniu stawki 0,17 PLN za minutę rozmowy w White Mobile. Artykuł został przed momentem zaktualizowany.

[AKTUALIZACJA II]

Jak donoszą czujni (jak zawsze) czytelnicy serwisu My mobile, w podkategorii ważności konta wkradły się błędy. I tak w Izzi Mobile minimalne doładowanie wynosi 25 PLN, stąd brak tego telkoma na punktowanej pozycji. Taka sama historia miała miejsce w przypadku Mobile Vikings, które do rocznej aktywności wymaga zasilenia za minimum 8 PLN. Ponadto WRodzinie umożliwia dwuletnią ważność konta doładowaniami kartami zrapkami Plusa od nominału 5 PLN (a nie 10 PLN). Spadł tym samym o jedno oczko Virgin Mobile ze swoim wymogiem 5 PLN dającym już tylko roczną aktywność numeru na połączenia wychodzące. Oczywiście cały artykuł został ponownie poprawiony.

My mobile RANKING (09/2014) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. NJU Mobile 8 pkt. (2, 3, 0, 0, 3, 0)  
  Klucz Mobile 8 pkt. (2, 3, 0, 0, 0, 3)
  Play 8 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 3)
4. Lycamobile 7 pkt. (0, 3, 0, 0, 3, 1)
5. Virgin Mobile 6 pkt. (0, 3, 1, 0, 1, 1)  
6. Red Bull Mobile 6 pkt. (0, 3, 3, 0, 0, 0)
  Plus 6 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 3)
  Lebara Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 3, 0)
9. Mobile Vikings 5 pkt. (0, 3, 1, 0, 0, 1)  
10. Izzi Mobile 5 pkt. (2, 3, 0, 0, 0, 0)  
  Heyah 5 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 3)
12. TuBiedronka 4 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 3)  
  MBank Mobile 4 pkt. (2, 2, 0, 0, 0, 0)
  T-Mobile 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 3)
  White Mobile 4 pkt. (3, 1, 0, 0, 0, 0)
16. Plush 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)  
  WRodzinie 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 2, 0)  
18. Orange 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 10810 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

59 komentarzy do “NJU Mobile wspólnie z Klucz Mobile (i Play) wygrywają My mobile RANKING [aktualizacja II]”

 1. Krzysztof Odpowiedz

  Witam!
  Nie rozumiem, jak można brać pod uwagę sieć Izzy, która jeszcze w ogóle nie istnieje na rynku i nie można kupić jej starterów? Czy wystarczającym powodem jest okrojona w działaniu ich strona internetowa?

  • Kamil

   Izzi Mobile startuje w przyszłym tygodniu (mają już odliczanie na Facebooku na oficjalnym profilu), także My mobile RANKING będzie przez następny miesiąc aktualne

  • /#>X

   Kamilu, nawet jeśli wystartują, to ich oferta nie musi być zgodna z tym, co proponują teraz.
   Start może się także opóźnić.

 2. Wieslaw Odpowiedz

  W newsie z dnia 12 września czytam: „Tego się chyba nikt nie spodziewał po operatorze wirtualnym White Mobile. Właśnie obniżył on koszt minuty rozmowy do wszystkich do poziomu zaledwie 0,17 PLN. To zdecydowanie najniższa stawka standardowa w Polsce bez zbędnego kombinowania i liczenia hurtowych paczek z połączeniami … Wracając jednak do tematu White Mobile oznacza to, że operator będzie zajmował pierwsze miejsce w początkowej podkategorii My mobile RANKING. Zarówno NJU Mobile, Klucz Mobile jak i MBank Mobile będą musiały się zadowolić teraz tylko drugimi lokatami.” I co tu komentować ???

  • Kamil

   Wkradł się błąd. Wieczorem będzie przeprowadzona korekta…

 3. Michał Odpowiedz

  Faktycznie bardzo brakuje White Mobile ze stawką 17 gr/min. Tym bardziej, że wszyscy bardzo na to czekali.
  Ale nie wieszajmy psów na autorze. Poczekajmy na aktualizację.

  Wg. mnie to dużej poprawy wymaga pozycja „Ważność połączeń wychodzących”.

  1. Tu jest OK. Z tym, że Nju z tym „Konto po wieki” to wcale nie takie cuda wg. mnie. Łatwo można stracić numer nie odpisując na SMS. W Lycamobile miałem kartę nie używaną od ponad roku i nie wyłączyli więc oficjalnie jest 3 m-ce ale w praktyce dużo lepiej.

  2. Klucz Mobile/Play*/Plus/Virgin Mobile/Mobile Vikings/wRodzinie** – 5 zł/rok/2 lata**

  * Play ma RWK tylko ukrył te taryfy na stronie ale są dostępne
  ** wRodzinie można zasilić kartami Plusa za 5 zł i też przedłuża

  3. White Mobile – 10 zł/rok
  4. Izzy Mobile – 25 zł/rok***
  *** Izzy Mobile tak miało być ale nie jestem pewien

  Pomimo mankamentów to i tak autorowi należy się pochwała i słowa uznania za ten ranking. Jak się komuś nie podoba to niech siada i napisze swój własny.

  • Kamil

   Zarówno w Plusie jak i w Play nie uwzględniono rocznej ważności konta celowo, gdyż brane są pod uwagę oferty z no-limitem w sieci po doładowaniu. I tak po zasileniu 50 PLN w P4 mamy 100 dni swobody, zaś u Polkomtela standardowe 90 dni (tutaj z wyjątkiem SMSów)

  • Jacek

   Z izzi wszystko się zgadza, jednak najpewniej dostępny będzie tylko jeden nominał doładowania – za 25 zł. Choć należy poczekać do oficjalnego startu, który nastąpi już w poniedziałek 29 września.

  • Kamil

   W najgorszym wypadku dojdzie do drugiej aktualizacji artykułu

  • Kamil

   Swoją drogą to cóż za niesamowita branża jest ta telekomunikacja. Nowy tydzień znowu rozpocznie się z przytupem, bo z premierą nowej sieci komórkowej MVNO Izzy Mobile

  • Jacek

   Ogólnie ostatnio sporo zamieszania. Oferty zmienili KLUCZ Mobile, Lycamobile, White Mobile, Heyah, Mobile Vikings, Virgin Mobile, NJU Mobile (całe wszystko za 39 zł) doszedł Plush, jutro startuje IZZI… Dzieje się.

  • Kamil

   Zastanawiam się, czy nie ukarać właśnie za to NJU Mobile -1 pkt. w następnym notowaniu My mobile RANKING. Utrata numeru to rzeczywiście poważny problem

  • Kamil

   Tak właśnie zrobię. Nie można przecież dopuścić do straty numeru przez taką błahostkę, jak nieodpisanie na SMSa

 4. von Odpowiedz

  Cos tu nie gra jak White Mobile wszedł ze stawka 17gr.za minute to Kamil odpisał ze bedzie w pierwszej piątce (pewnie) w rankingu a teraz co zapomniał ze juz nie ma 24gr,tylko 17gr ????

  • Kamil

   Artykuł został poprawiony. Powinno być teraz wszystko ok

  • Kamil

   Jest awans z 15-tego, choć w porównaniu do zeszłego miesiąca mamy spadek z 11-tego

  • Kamil

   Nie mam sił już tego poprawiać i pracować nad tym kolejne godziny. Może wieczorem albo jutro się tym zajmę 😐

  • Kamil

   Jak to możliwe, że wcześniej nie zostało to zauważone, może kiedyś White Mobile nie oferowało rocznej ważności konta?

  • Kamil

   Już wiem, dlaczego nie uwzględniałem tego telkoma. W sumie to White Mobile nawet nie łapie się na ten 1 pkt. Wszystko za sprawą oferowania zaledwie 365 dni ważności po doładowaniu 10 PLN, a WRodzinie daje nam dwa razy tyle przy tej samej kwocie

 5. Bartek34 Odpowiedz

  Co do rankingu to tak jak powiedziałem rządzi się swoimi prawami i niektórzy operatorzy są tu jednak poszkodowani. Ja korzystam z taryfy Orange Yes, czyli operatora który jest na ostatnim miejscu. Pomimo tego mam rok ważności konta za które nic nie płacę, tylko wysyłam darmowego sms-a i połaczenia do wszystkich sieci komórkowych za 19 gr do końca roku (była promocja dla 35 tys. pierwszych abonentów). Także z internetem nie jest źle bo reszte pakietu internetowego z wakacji (ok 6 Gb) przedłuże sobie pakietem 200 Mb za 5 zł. I tyle w tym temacie więc nie bedę polemizował.
  Jednak co do wartości dodanej to według założeń rankingu została poszkodowana sieć Lycamobile gdzie nie uwzględniono pakietu za 10 zł w którym jest 100 min do wszystkich sieci łącznie ze stacjonarkami, 0,5 Gb i 50 sms. Pakiet przełomowy i znacznie bardziej korzystny niż nie jeden w Plush który został wyróżniony. W Plush pakiety sa droższe i nie uwzględniają połączeń na stacjonarki a sms-y nie każdy potrzebuje w no limicie.

  • bolo

   no tutaj racja że Lyca jest poszkodowana. A ponadto dodajmy, że te no-limity nie są do końca no limitami.
   Bo jak będziesz za dużo gadał albo będziesz zbyt często wykonywał połączenia na różne numery to zablokują numer.
   Mają zapisy w regulaminach, że do celów komercyjnych nie wolno wykorzystywać. A to już nie jest no limit.

  • Kamil

   Przecież Lycamobile otrzymała 1 pkt. w podkategorii VAS, także nie jest źle. W najnowszym zestawieniu My mobile RANKING zaskoczył mnie jednak po podliczeniu punktów Play

  • Kamil

   Pokaż odsyłacz do tych dat ważności konta, bo niestety nie mogę go znaleźć

  • Michał

   W Mobile Vikings najmniejsze zasilenie to 8 zł. Zasilenie za tyle powoduje wykupienie pakietu darmowych minut do wszystkich w P4 i przedłużenie ważności o rok. Za 10 zł daje tylko 14 dni darmo w P4 ale to 10 zł można wykorzystać na połączenia inne oraz też przedłuża o rok.

  • Kamil

   Masz zrodlo? Wieczorem jak bede mial sily to zaktualizuje My mobile RANKING. Izzi Mobile tez troche straci na zmianach

  • Michał

   Wiem z autopsji. Mam Mobile Vikings w jednym z telefonów i korzystałem z tego. Linka do konkretnego cennika nigdzie nie widziałem u nich na stronie. Niestety.

  • Michał

   A tak w ogóle to wg strony wRodzinie zasilenie za 5 zł kartą Plusa daje 2 lata ważności w tej sieci. Zamówiłem kartę, przyjdzie to będę testował.

   Dzisiaj przyszły mi 3 startery z White Mobile. Będę testował te 17 gr/min.

  • Kamil

   Czyli podsumowując:

   -1 pkt. Virgin Mobile, -2 pkt. Mobile Vikings, +1 pkt. Wrodzinie, -2 pkt. Izzi Mobile

   Dobrze liczę?

   1. NJU Mobile/Lycamobile/Lebara Mobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża nam konto

   2. WRodzinie – 2 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża nam konto o 2 lata

   3. Virgin Mobile – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża nam konto o 1 rok

  • Kamil

   Masz link? Jutro sie wszysto okaze i jakby co to dojdzie do drugiej aktualizacji artykulu

  • Kamil

   Ok, już mam. Faktycznie jest więc te 25 PLN minimalne zasilenie (chyba, że za parę godzin to się zmieni). Tak więc Izzi Mobile ma tylko 5 pkt. Rewelacji jakiś większych nie ma

   Więcej szczegółów na:

   http://izzinakarte.pl/?q=node%2F12

 6. Michał Odpowiedz

  Tak jak zauważył Bartek34, każdy ranking rządzi się swoimi prawami i trzeba brać sporą poprawkę pod siebie w momencie wybierania konkretnej oferty. Osobiście od długiego czasu siedzę na heyah i w zasadzie ich oferta jest dla mnie ok, mimo stosunkowo niskiego miejsca w rankingu. Kwestia potrzeb.

 7. każdy ma swój my_mobile Odpowiedz

  hahaha – Orange ostatnie… jeszcze przez miesiąc mam prawie 3GB neta za 6zł wydane w sierpniu…tfuu jakie 6zł – 3zł, bo ładuję mPotworem, a On daje promocję co chwilę – ostatnio jak i dziś! jest 100% przy 10zł – czyli moja stawka dzięki 19gr/min do wszystkich do końca roku – wynosi 9,5gr/min bez pakietów i bez łachy… ranking czytają leszcze nikt inny!

  • Kamil

   Litosci. Orange to w tej chwili najgorszy operator z W4 w Pre-paidzie i takie sa fakty. Co innego Post-paid, gdzie ma atrakcyjne ceny smartfonow i abonamentow

  • Kamil

   Dodam jeszcze, że jako jedyny z W4 to właśnie Orange żałuje swoim klientom na kartę tego magicznego lejka 16 kb/s, gdzie po przekroczeniu pakietu nie byłoby dodatkowych opłat. Zarówno Play, Plus jak i T-Mobile go mają

 8. bolo Odpowiedz

  Nie ma gorszy lepszy, tylko ofertę należy dopasować INDYWIDUALNIE do siebie. Jak widać w komentarzach każdy jest w innej sieci i jest z tego zadowolony. Jeden ma dużo internetu, drugi sporo minut w sieci, inni darmowe minuty do Play, itd. Każdy potrzebuje czegoś innego.
  Ja przechodzę do Lyca, bo ma ofertę dla mnie. Za 10zł mam minuty, smsy i internet w cenie. 🙂

  • Kamil

   Dokładnie. To jest My mobile RANKING. Masa hejterów tego zrozumieć nie może. Newsweek też robi swój ranking banków, gdzie wygrywa Multibank podajże reklamowany przez tego znanego vlogera. Aczkolwiek uważam, że produkt My mobile RANKING doskonale oddaje aktualną sytuację atrakcyjności rynku Pre-paid w Polsce

 9. Władisz Odpowiedz

  Może coś pominąłem, ale w IZZI są bezpłatne połączenia w sieci i do Play przez 30 dni po doładowaniu. Jest jakaś promocja, dostałem bezpłatnie starter doładowany kwotą 26 zł z ważnością konta na cały rok. Internet LTE, ale ceny pakietów nie powalają.

 10. /#>X Odpowiedz

  „Do zestawienia wkradł się błąd polegający na nieuwzględnieniu stawki 0,17 PLN za minutę rozmowy w White Mobile. Artykuł został przed momentem zaktualizowany.”

  Uwzględnienie stawki jest błędem. W regulaminie znajdziemy zapis, który umożliwia korzystanie z tej oferty, tylko jeśli ilość wykonywanych połączeń nie jest większa o więcej niż 70% od ilości otrzymywanych połączeń (dotyczy stawki 17gr oraz nielimitowanych połączeń za 18 zł).
  Krótko mówiąc na 10 minut odebranych nie możesz wykonać więcej niż 17 minut połączeń, by nie złamać regulaminu.
  Taki zapis jest absurdalny i w związku z tym nie należy uwzględniać tej oferty.

  • Kamil

   Pytanie tylko czy stosują go w praktyce czy jest to może tylko prewencja?

 11. /#>X Odpowiedz

  A teraz kolejna sprawa.
  Moim zdaniem, Orange należą się punkty za możliwość przedłużenia ważności konta SMSem o rok.
  Bezpłatnie po 3 miesiącach od aktywacji karty.
  3 zł w przeciwnym wypadku.

  • Kamil

   A co ze starymi użytkownikami, płacą 3 PLN? Pomyślę o tym w następnym notowaniu. My mobile RANKING ma być najlepszym produktem w Polsce, także błędy mogą się wkradać na skutek dużego skomplikowania ofert telekomunikacyjnych

  • Kamil

   Czyli dobrze rozumiem, że po doładowaniu 50 PLN mam pół roku „no-limitu” i do tego wcześniej na dokładkę rok ważności konta już od zasilenia 5 PLN?

  • Wiesław

   Potwierdzam: doładowanie za 5 zł przedłuża ważność konta o rok, ponadto 180 dni wewnątrz sieci przy doładowaniu za 50 zł ( ale z tej opcji osobiście jeszcze nie korzystałem bo mam mało znajomych w Kluczu i doładowuję po 5 – 10 zł)

 12. von Odpowiedz

  Przeniosłem numer do NJU na karte gdzie dostałem 5zł za ktore musiałem zapłacic wczesniej zapomniałem doładowac i wczoraj miałem 4zł jeszcze a dzis mam 0zł to gdzie to konto po wieki jak sami Srodki kasuja jak po miesiącu od uruchomienia karty nie doładuje sie konta to nigdzie tak nie ma żeby srodki zabierali z konta za niedoładowanie.

  • Kamil

   To normalne, że na początku nie masz aktywności. Tak było od zawsze. Musisz doładować jak najszybciej konto normalną kwotą np: 50 PLN

 13. Adam G Odpowiedz

  Ponieważ zbliża się kolejny termin podsumowania najatrakcyjnejszych ofert na kartę, chciałbym zasugerować aby również brać pod uwagę cenę MMS-a a szczególnie jego wielkość taktowania przez poszczególnych operatorów. Niestety MMS-y są pomijane w rankingach pomimo tego że coraz więcej osób je wysyła. Ważną rzeczą jest tu (a może najważniejszą) sposób rozliczania MMSów przez operatorów. 
  Osobiście spotkała mnie kiedyś przykra niespodzianka kiedy zamieniłem „klasyczny telefon” na smartfon gdzie zamiast opłaty za jeden MMS pobierano mi jak za 3 MMS-y. Każdy smartfon wysyła MMSa w rozmiarze pomiędzy 200 a 300 kb jeśli nie korzysta się z osobnej aplikacji. Na tej niewiedzy korzystają operatorzy, ponieważ wielu z nich rozlicza MMS-a co 100 kb (Plus, T Mobile, Virgine Mobile). Na szczęście są i tacy którzy rozliczają  jako 300 kb (Play) a nawet 600 kb (Orange, NJU).
  Jest to dość ważne zagadnienie któremu dobrze byłoby poświęcić również osobny artykuł zwłaszcza że trudno dotrzeć do informacji w jaki sposób są rozliczane MMS-y przez poszczególnych operatorów. Operatorzy często tu bazują na niewiedzy abonentów, ukrywając sposób rozliczenia. Często też sami pracownicy salonów komurkowych jak również na infolini nie wiedzą jak ich operator rozlicza mms-y czego sam doswiadczyłem.

  • Kamil

   MMS to zupełnie inna bajka. Znam nawet ludzi, którzy ich nie odbierają, ponieważ nie mają zainstalowanych ustawień sieciowych. Z SMSami nie ma już tego problemu

 14. radek Odpowiedz

  2. Heyah – 2 pkt. / (za darmo mamy 50 MB dziennie, co daje nam aż 1,5 GB miesięcznie, potem lejek 16 kb/s po wykorzystaniu dobowego limitu)

  gdzie niby to jest za DARMO? nie mogę znaleźć takiej informacji na ich stronie. jest taryfa dniówka z taką opcją ale się za to płaci codziennie

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt