Fragmentacja Androida jest porażająca, w świecie zielonego robota mamy aż 20.000 różnych urządzeń

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

fragmentacja-androida-jest-porazajaca-w-swiecie-zielonego-robota-mamy-az-20-000-roznych-urzadzen

Z problemem fragmentacji styczności nie ma w zasadzie tylko firma Apple. Wszystko dlatego, że co roku dostarcza ona na rynek zaledwie dwa nowe modele telefonów komórkowych. W zeszłym roku były to dla przykładu tylko smartfony iPhone 5S oraz tańszy i nieco bardziej kolorowy iPhone 5C będący wielką sprzedażową porażką.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Zupełnie inaczej jednak wygląda sytuacja w najpopularniejszej platformie mobilnej świata, czyli Androidzie. Według niezwykle ciekawych wyników badań dostarczonych przez OpenSignal na www.opensignal.com/reports/2014/android-fragmentation można jeszcze lepiej zrozumieć problematykę fragmentacji i to od zupełnie nowych stron. W przypadku zielonego robota, mamy bowiem na rynku około aż 20.000 różnych urządzeń. To rodzi później ogromne problemy dla deweloperów w skomplikowanym procesie tworzenia aplikacji mobilnych.

O ile jeszcze kwestie innych rozdzielczości można łatwo rozwiązać od strony programistycznej, o tyle wsparcie dla wszystkich różnych procesorów CPU lub graficznych GPU jest wręcz nie do przeskoczenia. To właśnie dlatego najwięcej gier działa na podzespołach amerykańskiej firmy Qualcomm z popularnej linii produktowej Snapdragon. W przypadku innych marek można się spotkać z niedostępnością danych pozycji czy nawet źle wyświetlanych tekstur podczas rozgrywki. Co gorsze, według najnowszych statystyk Google, tylko co piąty smartfon z Androidem ma na pokładzie najnowsze wydanie KitKat.

(fot. OpenSignal/Google/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 12248 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt