Nadchodzi pogromca chińczyków, tania Motorola Moto E
|
|
|
- sobota, Maj 17, 2014, 19:50
- News
- 5 komentarzy

Po festiwalu przecieków doczekaliśmy się wreszcie oficjalnej premiery taniej Motoroli Moto E. Jej zadaniem bez wątpienia jest skuteczna walka z wszelkiej maści chińczykami, czyli ekstremalnie tanich smartfonów z Androidem na pokładzie. Niestety w ich przypadku prawie zawsze optymalizacja zielonego mobilnego systemu woła o pomstę do nieba. W przypadku szanowanej amerykańskiej marki tego problemu już nie będzie. Motorola Moto E ma kosztować około 460 PLN. Znając jednak życie, w krajowych warunkach możemy się spodziewać cen rzędu 600 PLN za nowy produkt z oficjalnej dystrybucji jak nie większych.
| Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
|
  |
|
Za te pieniądze Motorola Moto E oferuje nam ekran o wielkości 4.3 cala z rozdzielczością 960×540 px z paletą oczywiście 16 milionów kolorów. Jej sercem jest dwurdzeniowy procesor typu Dual-Core o taktowaniu 1.2 GHz marki Qualcomm z ekonomicznej linii Snapdragon 200 wspomagany grafiką Adreno 302 (szkoda, że nie pomyślano o mocniejszej jednostce Adreno 305) oraz 1 GB RAM pamięci operacyjnej. Przestrzeń na pliki to zaledwie 4 GB (nie 8 GB), na szczęście można ją rozszerzyć o kolejne 32 GB dzięki zastosowaniu zewnętrznych kart microSD. W kwestii łączności słuchawka niestety nie oferuje 4G LTE. Na pocieszenie jednak mamy HSPA+ (21 Mb/s), Wi-Fi w standardzie n, Bluetooth 4.0 z LE, GPS i Radio FM. Nie ma zatem modułu NFC.
Aparat wykonuje zdjęcia w jakości 5 MPix. W specyfikacji nie ma też mowy o autofocus, ale jej brak wydaje się być mało prawdopodobny. Można zatem mówić o niedopatrzeniu na oficjalnej witrynie. Szkoda, że zabrakło diody doświetlającej LED oraz przedniego wizjera do wideorozmów. Mimo zastosowania 1 GB RAM pamięci operacyjnej telefon też nie poradzi sobie z nagrywaniem filmów w jakości HD (720p). Zamiast tego oferuje standard 854×480 px, czyli takie minimalnie rozszerzone WVGA (800×480 px). Całość działa pod kontrolą najnowszego Androida 4.4.2 KitKat oraz niewymiennej baterii o pojemności 1980 mAh. Więcej szczegółów znajdziemy na oficjalnej podstronie producenta www.motorola.in/Moto-E/moto-e-in.html.
(fot. Motorola/My mobile studio)
–
MATERIAŁ PROMOCYJNY MOTOROLA MOTO E
–
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
5 komentarzy do “Nadchodzi pogromca chińczyków, tania Motorola Moto E”
Skomentuj







Dlaczego taki sprzęt ma nie wymienną baterię? To Woła o pomstę do nieba!
Myślę, że chodzi o smuklejszy design. to dlatego takie rozwiązanie jest powszechne. W razie czego 11 miesiąca zawsze możesz oddać telefon na gwarancji (na ogniwa jest rok) do wymiany zużytego akumulatora uniemożliwiającego normalną pracę
Jesteś pewien że można w takim telefonów wymienić baterie w ramach gwarancji?
Tak, jak bateria trzyma dajmy na to dramatycznie krótko (można ją rozładować w 10 minut surfowania po Operze Mini lub 5 minut przeglądania ciężkiej aplikacji Facebooka) jak w starym Samsungu GALAXY Pro
No i się sprawdziły przewidywania odnośnie ceny Motoroli Moto E. W jednym z polskich sklepów już jest ona dostępna w cenie 599 PLN