Namiastka Samsunga Galaxy S 4 dla każdego dzięki aplikacji Pogoda Yahoo

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

namiastka-samsunga-galaxy-s-4-dla-kazdego-dzieki-aplikacji-pogoda-yahooNie każdy może sobie pozwolić na tak drogie smartfony jak chociażby Samsung Galaxy S 4. Cechą wspólną wielu nowych flagowców jest fakt stawiania na minimalizm interfejsu. Możemy się o tym fakcie przekonać w przypadku HTC One, gdzie zrezygnowano z wielkich grafik na rzecz smukłych elementów menu. W taki właśnie sposób zmieniono widget pogodowy. Posiada on głównie kontur, bez tła jak to było dawniej. Pomysł od HTC podchwycił również Samsung w swoim czołowym Galaxy S 4.

Na szczęście za pomocą wybranych aplikacji można uzyskać podobny efekt. Idealnym przykładem jest tutaj program Pogoda Yahoo. Być może jego świetne wykonanie to efekt spadku dorobku po innej świetnej pozycji (jeszcze Java) Yahoo Go 3.0, która później niestety została zamknięta. Z pomocą darmowego Pogoda Yahoo możemy ustawić widget pogody na tapecie, który będzie nam prezentował na bieżąco godzinę, aktualną temperaturę (oraz tą najwyższą za dnia czy najniższą pod osłoną nocy). Do tego dochodzą niedużych rozmiarów grafiki nawiązujące do sytuacji atmosferycznej. Może to być zarówno obłok chmury, słońce jak i błyskawica oznaczająca burzę. Oprócz tego jest też słowny opis np: mgliście.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Użytkownik w zaawansowanych ustawieniach aplikacji Pogoda Yahoo może pobierać dane lokalne w sposób automatyczny (nie trzeba ręcznie wprowadzać lokalizacji). To samo tyczy się odświeżania informacji co godzinę, dwie, cztery, osiem, dwanaście czy jedną dobę. Zalecamy nawet wybór opcji nigdy, ponieważ program Pogoda Yahoo w momencie odblokowywania automatycznie na chwilę łączy się z internetem w celu aktualizacji danych pogodowych. Jest to naprawdę wygodne rozwiązanie, ponieważ użytkownik w momencie akcji po dłuższej bezczynności otrzymuje świeży komunikat. Na szczęście transmisja nie będzie aż tak znowu duża, ponieważ aplikacja nie ma możliwości prezentowania prognozy na kolejne 7 dni jak to jest chociażby w Palmary Weather.

Tak się dzieje jednak wyłącznie w smartfonach o małej rozdzielczości ekranu typu 320×240 px. W tych z dużymi wyświetlaczami nie ma tego ograniczenia. Liczą się zatem tylko dane za dzisiejszy dzień. Te mogą być prezentowane w stopniach Celsjusza jak i Fahrenheita. Jest też opcja powiadamiania w pasku, czyli na belce informacyjnej. Dzięki temu większa część ekranu  będzie do naszej dyspozycji. Nie wolno zapominać o obecności tak zaawansowanych danych jak wschód lub zachód słońca, ciśnienie, punkt rosy, widoczność, widoczność księżyca, prędkość wiatru, jego kierunek, wilgotność czy w końcu temperatura odczuwalna. Tym samym miłośnicy dokładnych danych z pewnością nie będą tutaj zawiedzeni. Użytkownik oczywiście może także ręcznie odświeżać dane pogodowe w dowolnej chwili.

Wystarczy tylko przejść do głównego menu na zasadzie dotknięcia widgetu. Kolejną kapitalną funkcją Pogoda Yahoo jest opcja całkowitego wyłączenia tła widgetu czy też dodatkowej grafiki w formie deseniu z  serwisu Flickr. W efekcie wpływa to bardzo pozytywnie na minimalizm programu, o czym była mowa na wstępie. Nie każdy przecież lubi mieć na pulpicie ekran startowy rodem z LG linii Swift L-Series. Część osób zapewne preferuje styl HTC One lub ten występujący w Samsungu Galaxy S 4. Gdy jeszcze ustawi się podobną tapetę z obłokami czy niebem to efekt końcowy naprawdę może być niezły. Więcej dokładniejszych szczegółów o produkcie znajdziemy na oficjalnej witrynie na www.mobile.yahoo.com/weather. Tytuł jest dostępny na platformy Android oraz iOS.

(fot. My mobile studio)

POGODA YAHOO W PRAKTYCE

pogoda-yahoo-w-praktyce

Dostępność:

Platforma Android Java Symbian iPhone Windows Phone BlackBerry
Aplikacja:
Pogoda Yahoo

Instalacja:

 1. Wejdź w telefonie do Google Play (ikona białej torby na zakupy)
 2. Wyszukaj produkt Pogoda Yahoo
 3. Model telefonu zostanie automatycznie rozpoznany, a tym samym wersją aplikacji będzie optymalna
 4. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 5. Gotowe

Instalacja niestandardowa (przy pomocy Wi-Fi lub sieci komórkowej operatora):

 1. Wpisz w przeglądarce komputera PC poniższy adres lub kliknij na link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yahoo.mobile.client.android.weather&hl=pl
 2. Włącz Wi-Fi w telefonie
 3. Pobierz aplikację (wymagane wcześniejsze zalogowanie się)
 4. Aplikacja automatycznie zacznie się pobierać na telefon
 5. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 6. Gotowe

Przygotowane przez

jest autorem 9679 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

2 komentarze do “Namiastka Samsunga Galaxy S 4 dla każdego dzięki aplikacji Pogoda Yahoo”

 1. Kamil Odpowiedz

  Aplikacja ta ma dwie poważne wady, mianowicie:

  *nie zawsze dokładna wyświetlana jest pogoda (na dworze nie ma w zasadzie ani jednej chmurki, a program pokazuje częściowe zachmurzenie, tego problemu nie ma zupełnie w Palmary Weather i tam faktycznie jest samo słońce)
  *za każdym razem po odblokowaniu telefonu jest chwilowe łączenie w celu aktualizacji danych pogodowych (dzieje się to nawet na częstotliwości 3-4 minut jak włączamy ekran, by zmienić jedynie utwór w odtwarzaczu muzycznym)

 2. Kamil Odpowiedz

  Odradzam aktualizację Pogody Yahoo, najnowsza wersja w Google Play wymaga niestety instalacji dodatkowego programu Usługi Google Play. Lepiej zostać przy wydaniu 1.0.13 😐

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt