Złącze ładowarki powinno być w górnej części telefonu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 3,00 na 6)
Loading...

Proces ładowania baterii zwłaszcza w smartfonach jest bardzo częstym zjawiskiem. Dlatego właśnie tak ważne jest żeby w momencie przywracania do życia naszego akumulatora, w miarę wygodna była również obsługa samego telefonu komórkowego. Z tym niestety bywa różnie. Bardzo duży oraz istotny wpływ na ten stan rzeczy ma dogodne umiejscowienie portu microUSB.

To właśnie przez te złącze będzie podczepiony kabel do naszej słuchawki. Najlepsza sytuacja jest wtedy, gdy port microUSB znajduje się w górnej części obudowy. Wtedy to nie ma żadnych problemów związanych z ergonomią, czyli wygodnym trzymaniem telefonu w dłoni (zarówno dla osób lewo jak i praworęcznych).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Takie sprytne i jednocześnie komfortowe rozwiązanie zastosowane jest w przykładowych modelach Nokia C3 oraz Samsung Galaxy Pro. Nieco gorzej jest w starszych Sony Ericssonach, gdzie złącze Fast Port jest w dolnej części. Jest to trochę mniej wygodna opcja (kabel idzie spod ręki w momencie pracy z telefonem, który w tym samym momencie się ładuje), ale jednak tragedii jeszcze nie ma. Tak właśnie jest w Sony Ericssonie K510 czy W660. Dużo gorszy problem występuje w momencie występowania wtyku ładowarki z boku obudowy. W takim momencie zawsze ktoś będzie poszkodowany.

W telefonach ze złączem ładowarki microUSB znajdującym się po lewej stronie będzie to przeszkadzało osobom leworęcznym w poprawnym chwyceniu aparatu. Tak właśnie jest w modelu Sony Ericsson TXT prezentowanym na zdjęciu obok artykułu. Analogiczna sytuacja występuje w odwrotnej kolejności. Port ładowarki występujący po prawej stronie będzie przeszkadzał klientom praworęcznym. Wniosek tej całej krótkiej i jednocześnie ciekawej historii jest jeden. Kupując swój nowy telefon komórkowy zawsze starajmy się zwracać uwagę, aby wtyk ładowarki znajdował się w jego górnej części. Wtedy to będziemy mieli największą ergonomię i wygodę w momencie ładowania słuchawki.

(fot. Sony Ericsson/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11663 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “Złącze ładowarki powinno być w górnej części telefonu”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt