Android Gingerbread wciąż jest najpopularniejszy

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Każdy kto posiada nieco starszego smartfona z Androidem zna doskonale ten problem. Mnóstwo aplikacji w Android Market jest na jego model zupełnie niedostępna. Tego typu problemy wynikają z jednej rzeczy, mianowicie ogromnej fragmentacji systemu Google na telefonach komórkowych.

W pewnym momencie gigant z Mountain View sam nie ogarniał swojego sukcesu liczonego już w 200 milionach urządzeń. Teraz już jest dużo lepiej i problem fragmentacji Androida powoli zanika. Najpopularniejszą wersją jest Gingerbread 2.3 (pierniczek) z udziałami przekraczającymi przeszło połowę tortu (50,6%).

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Potem jest smakowity deser Froyo 2.2 z udziałami 35,3%, zaś na ostatnim miejscu na podium znajduje się ciasteczko Eclair 2.1 z rezultatem 9,6%. Pozostaje zatem trzymać kciuki za Google, aby w przyszłości problem całkowicie zniknął. Dzięki temu właściciele starszych smartfonów nie będą mieli aż tylu powodów do irytacji na sympatycznego zielonego robocika promującego najpopularniejszy system mobilny świata, Android. Jako ciekawostkę możemy jeszcze dodać, że dopiero od wersji Gingerbread 2.3 mogliśmy się cieszyć obsługą rozmów wideo przez przednią kamerkę. To tylko potwierdza tezę, że Android jest produktem w nieustannej fazie rozwoju.

(fot. Google/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10810 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt