Pobieranie gier i aplikacji Java z telefonów Nokia łatwiejsze

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W jednym z wcześniejszych artykułów opisywaliśmy dosyć skomplikowany sposób na pobieranie gier i aplikacji Java z pamięci telefonu marki Sony Ericsson. Takie rozwiązanie może się nam przydać w momencie, gdy będziemy chcieli zrobić sobie ważne kopie zapasowe kupionych wcześniej płatnych gier Java.

W przypadku formatowania pamięci telefonu lub też aktualizacji jego oprogramowania może się zdarzyć, że wszystkie aplikacje zostaną usunięte z jego pamięci. Wtedy takie kopie zapasowe są wręcz idealnym rozwiązaniem. Co ciekawe w telefonach marki Nokia ten proces jest jeszcze łatwiejszy (żeby nie powiedzieć banalny) niż w przypadku Sony Ericsson.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Tutaj już nie trzeba będzie bawić się plikami ukrytymi, ani tym bardziej zmieniać rozszerzeń plików. Wystarczy jedynie przeniesienie gry, czy też aplikacji w inne miejsce pamięci telefonu (lub karty pamięci) niż domyślne foldery Gry i Aplikacje. Tym innym miejscem może być folder Grafika, Odebrane pliki lub do katalogu głównego naszej karty pamięci microSD. Później już przy pomocy komputera zgrywamy nasz plik na komputer. Może to być zarówno bezprzewodowe połączenie Bluetooth lub kablowe przez USB.

(fot. Nokia/Java/My mobile studio)

Wskazówki:

  1. Wybieramy naszą grę z Menu > Gry/Aplikacje ( > Dodatki > Kolekcja)
  2. Zaznaczamy tytuł, później wchodzimy w Opcje > Przenieś > microSD (karta pamięci) > Opcje > Otwórz dysk > Odebrane pliki > Przen. do (oczywiście jest to tylko przykładowa ścieżka, nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy plik przenieśli do folderu głównego np: microSD, Opcje > Przenieś > microSD (nasza karta pamięci) >Przen. do)
  3. Teraz już wystarczy podłączyć nasz telefon do komputera (może to być zarówno bezprzewodowe połączenie Bluetooth lub kablowe przez USB) i wejść do odpowiedniego folderu, gdzie wcześniej przenieśliśmy grę/aplikację np: główny katalog microSD lub microSD (karta pamięci) > Odebrane pliki > nasza gra
  4. Każdy tytuł znajduję się w formie 2-8 plików, my wybieramy ten jedyny, który ma słowo „jar” w nazwie pliku oraz sensowny rozmiar pliku w KB (najczęściej w przedziale 20KB-1200KB), mniejsze wielkości są charakterystyczne dla plików *.jad, które są pewnego rodzaju linkami do pobierania aplikacji i gier Java. Natomiast pliki o wielkości 0 KB naturalnie pomijamy. To samo tyczy się plików z dziwnymi rozszerzeniami
  5. Gdy już znajdziemy taki plik (*.jar) KOPIUJEMY go na dysk naszego komputera
  6. Teraz już mamy zapasowy plik i w razie potrzeby możemy znowu go wgrać do telefonu
  7. Gotowe

Przygotowane przez

jest autorem 10740 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt