Bezlik możliwości w internecie z lejkiem 32 Kb/s

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 3,50 na 6)
Loading...

W jednym z wcześniejszych artykułów wspominaliśmy o nowych pakietach Internet Non Stop bez jakichkolwiek limitów dostępnych w ofercie abonentowej. Niestety miały one jedną zasadniczą wadę. Mianowicie nie wiedzieliśmy dokładnie, jakiej wielkości lejek zastosował tutaj operator. Co ważne tej informacji nie ma zamieszczonej nawet w regulaminie promocji.

Postanowiliśmy zatem skontaktować się z BOK (bok@plusgsm.pl) Plus GSM, aby ostatecznie rozwiać wszelkie wątpliwości. Okazało się jednak, że lejek Polkomtela jest dwukrotnie korzystniejszy od tego stosowanego w Erze. Dla przypomnienia dodamy, że Era oferuje Internet bez limitów w jakości 16 Kb/s. Plus w ofercie abonamentowej oferuje natomiast lejek 32 Kb/s.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Oznacza to znaczny skok prędkości otwierania stron po przekroczeniu podstawowego limitu. Zwłaszcza przy tak małych transferach ma on kolosalne znaczenie. O ile jeszcze przeglądanie stron jest bardzo wolne (na komputerze z telefonem pełniącym rolę modemu), o tyle jakość 16 Kb/s jest wręcz niesłychanie wolna (choć możliwa do używania przy dużej dawce cierpliwości).

Wykazaliśmy nawet, że na tej ostatniej prędkości wynoszącej zaledwie 16 Kb/s możliwe jest ściąganie plików muzycznych w formacie mp3. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że podobne oferty zaczną wreszcie pojawiać się rozwiązaniach typu pre-paid, wliczając w to takie marki jak Simplus, 36i6 czy Sami Swoi.

(fot. Plus/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10810 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

3 komentarze do “Bezlik możliwości w internecie z lejkiem 32 Kb/s”

 1. Kamil Odpowiedz

  Jako ciekawostkę jeszcze dodam, że pytałem się o wielkość prędkości lejka aż w 3x salonach Plus GSM, nigdzie nie wiedzieli jaka ona jest…

 2. Derek Odpowiedz

  Potwierdzam lejek 32kb przy pakiecie nonstop 500MB. Udaje się nawet słuchać radia internetowego np: classical guitar 4 kBps bez „dzwonienia”. Super!

 3. Kamil Odpowiedz

  Gdyby wprowadzili ten lejek do Simplusa to moglibyśmy się cieszyć pełną swobodą nawet na laptopie (telefon pracuje tutaj jako modem), prędkość GPRS pozwala już normalnie korzystać z sieci web: http://www.my-mobile.com.pl/index.php/2010/08/20/telefon-jako-modem-gprs-dla-komputera-jest-do-wytrzymania/

  Co prawda służył by on nam do jego podstawowych zastosowań (poczta, czytanie newsów), a nie np: ściąganie filmów, oglądanie YouTube HD. Podejrzewam, że biednym studentom takie rozwiązanie by w zupełności wystarczyło podczas chociażby nudnej podróży pociągiem 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt