W 2020 roku zużyjemy aż 6,4 GB danych miesięcznie w telefonie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Nokia Siemens Network przedstawiła bardzo ciekawe wyniki swoich badań na temat rynku telekomunikacyjnego. Wynika z nich jedna istotna rzecz, która mówi o rosnącym transferze w mobilnej sieci operatorów. Jeżeli ta druga grupa nie postawi na ogromne inwestycje to może dojść do sytuacji niewydolności sieci komórkowej.

Według Nokia Siemens Networks statystyczny Polak pobierał w ciągu miesiąca 122 MB danych w mobilnym internecie za pomocą telefonu komórkowego w roku 2010. Dziesięć lat później ten wskaźnik (2020 rok) ma być ogromny i miesięcznie jeden Polak ma zużywać aż 6,4 GB transferu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV

Trzeba przyznać, że te prognozy i same liczby robią już duże wrażenie. Współczesne smartfony są projektowane w taki sposób, aby ciągle korzystać z aktywnej sesji internetowej (Android i cała reszta). Co chwile aktualizowana jest pogoda w formie widgetu na pulpicie, Email jest bez przerwy połączony z serwerem, dzięki czemu korespondencja spływa na nasz telefon tak samo jak klasyczny SMS dzięki technologii Push. Takich przykładów można mnożyć w setki. Operatorzy zaś wybierają w tej chwili tzw. wariant oszczędnościowy.

Część z nich wzajemnie sobie udostępnia sieć komórkową, jeszcze inni myślą o blokowaniu reklam w mobilnym internecie (przykład T-Mobile, na którą później polała się fala krytyki całej branży internetowej, gdzie reklama jest głównym źródłem dochodu). W przyszłości ma nawet powstać jedna duża sieć komórkowa, która będzie użytkowana przez wszystkie telkomy (Plus, T-Mobile, Orange, Play). Jeżeli wielkie sieci komórkowe już teraz nie pomyślą o dużych nakładach na inwestycje to może nam się powtórzyć historia przeciążenia sieci z Wielkiej Brytanii (przykład z O2).

(fot. Nokia Siemens Networks/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 13883 informacji na tej witrynie.



Podobal sie artykul, chcesz wiecej? Postaw kawe za:




3 komentarze do “W 2020 roku zużyjemy aż 6,4 GB danych miesiÄ™cznie w telefonie”

  1. Zgrywus Odpowiedz

    Popularność internetu w komórkach/tabletach będzie stale rosła zwłaszcza, że ceny wciąż spadają także tuta nie ma co się dziwić, teraz tylko pytanie jak tu poradzić sobie z problemem przeciążenia bo inwestycje nie mają szans nadążyć za potrzebami? Póki co blokowanie reklam wydaje mi się sensownym pomysłem.

  2. Kamil Odpowiedz

    Wielkość 6,4 GB zużywana miesięcznie robi wrażenie, ciekawe tylko jak wtedy będą wyglądały pakiety internetowe oraz ich ceny. Może 5 PLN za 5 GB? 🙂

  3. Zgrywus Odpowiedz

    Pewnie zależy od technologii jakie będą obowiązywać zwłaszcza, że co jakiś czas jednak standardy się zmieniają, przykładowo wydajność sieci przy dual carrier (networks) jest znacznie wyższa niż przy standardowym 3G ;]

Skomentuj

  My mobile © 2008-2026. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt