PREMIERA: Czas na kamerę 16K w smartfonach
|
|
|
- sobota, Lipiec 5, 2025, 13:32
- News
- Dodaj komentarz

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo w naszych smartfonach będziemy posiadać kamery z jakością 16K. I pomyśleć jak całkiem niedawno wielkie woow robiła na nas funkcja nagrywania zjawiskowych filmów wideo w standardzie 4K pod nowoczesne telewizory z ultra rozdzielczością. Poziom detali był wtedy zdecydowanie wyższy na tle poprzedniego Full HD (1080p).
| Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
|
  |
|
Potem nastała era kamer 8K w smartfonie chociażby takich brandów jak flagowe Samsungi czy Motorola Edge 30 Fusion. Jest to pokłosie oczywiście niedawnej premiery kabla HDMI 2.2, który właśnie jest w stanie obsłużyć przesył obrazu w aż 16K. Generuje to ogromną przepustowość danych na poziomie 96Gbps. Tak więc żarty się skończyły jakby to powiedziała współczesna młodzież. Tylko czekać na odpowiednie telewizory 16K.
Ich odpowiedniki 8K nie zdobyły rynku w żaden sposób. Dostawcy telewizji kompletnie w niego nie wierzą, ba dotyczy to również 4K. To dlatego tak wiele programów teraz nadaje wręcz w poczciwym Full HD (1080p). Dochodzi więc do swoistego rodzaju cofnięcia się w rozwoju. Mamy wciąż TVN HD czy Polsat HD, a nie TVN 4K oraz Polsat 4K. Tymczasem nawet YouTuberzy działający w pojedynkę produkują klipy wideo w 4K.
(fot. HDMI/My mobile)
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
Skomentuj






