Nowe funkcje Windows 10 for phones
|
|
|
- czwartek, Styczeń 22, 2015, 5:31
- News
- 4 komentarze

Stało się. Za nami długo wyczekiwana oficjalna prezentacja nowych funkcji Windows 10 for phones, bo tak się on będzie finalnie nazywać dla telefonów komórkowych. Część spekulacji przy tym faktycznie się sprawdziła, czego najlepszym dowodem jest możliwość ustawienia tapety tła również pod kafelkami. Tak więc przechodzimy do opisu nowych funkcji smartfonowego Windows 10 for phones.
| Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
|
  |
|
Oficjalna podstrona z relacją z konferencji znajduje się na www.news.microsoft.com/windows10story. Po już nadmienionej opcji tapety pod kaflami, Microsoft zdecydował się na przesunięcie dopiero co zainstalowanych aplikacji (tych z napisem, wyróżnikiem nowe) na samą górę listy. Ma to pozwolić na błyskawiczne ich odnalezienie bez potrzeby przewijania paska w dół. Rozwijana belka powiadomień zyska teraz znacznie więcej opcji jak chociażby latarka czy transmisja danych. Ponadto zobaczymy też nowe menu ustawień z występującymi po lewym boku ikonami (to akurat zabiera nam stary, urokliwy minimalizm systemu), które będzie bardziej uporządkowane.
Bezpośrednio z paska powiadomień stanie się możliwe zaś szybkie wysyłanie lub odpowiadanie na wiadomości SMS (te będą miały większą integrację ze Skypem) bez potrzeby uruchamiania dedykowanej aplikacji na całym ekranie. Podobne rozwiązanie funkcjonuje w iOS od Apple. Wirtualną klawiaturę będziemy mogli przenosić oraz redukować jej wielkość, co jest świetnym rozwiązaniem dla zbyt dużych ekranów phabletów. Dedykowane aplikacje typu Office, Muzyka, Kalendarz, Galeria czy Kontakty będą tak samo wyglądać na wszystkich typach Windowsów. Ponadto możliwy będzie streaming gier z Xboxa na telefony podobnie jak to jest w unikatowej funkcji Remote Play w smartfonach Sony. Pojawi się też nowa przeglądarka internetowa Spartan. To jeszcze nie koniec smaczków, gdyż podobno każdy użytkownik Windows Phone 8.1 będzie mógł za darmo zainstalować na swoim domowym komputerze Windows 10.
(fot. Microsoft/My mobile studio)
–
WINDOWS 10 NA TELEFONIE I W KOMPUTERZE (PEŁNY ROZMIAR PO KLIKNIĘCIU)
–
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
4 komentarze do “Nowe funkcje Windows 10 for phones”
Skomentuj







(1 liczba głosów, wasza ocena: 5,00 na 6)

Microsoft bardzo ubogo przedstawił możliwości phona 🙁 Albo nic więcej się nie zmieniło albo nie wszystko zostało jeszcze odkryte ! Cortana żeby mówiła po polsku to byłoby już coś w porównaniu z siri czy google now ! Czas pokaże, mam ochotę na lumie 830 jest piękna 🙂 choć boję się że te słabe aplikacje jakie są w markecie będą mnie osłabiać 🙁 Liczyłem ze będzie można instalować aplikacje androidowe to byłoby coś rewelacyjnego !
Ja liczylem na tryb komputerowy z pulpitem Windows 10
ale to ma być wciąż telefon a nie komputer 🙂
Znowu mamy zamieszanie wokół Windows 10 for phones. Podobno ważą się losy aktualizacji dla telefonów z 512 MB RAM pamięci operacyjnej, choć moim zdaniem i tak wszystkie z nich (posiadające Windows Phone 8 na starcie) dostaną zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na oficjalnym koncie na Twitterze Microsoft Lumia