Kokosy u W4 dużych operatorów
|
|
- wtorek, Czerwiec 7, 2022, 5:58
- News
- 4 komentarze
Wyniki finansowe tzw. W4 dużych operatorów strukturalnych mówią jasno za 1Q/2022. Dalej mamy w ich przypadku do czynienia z niewyobrażalnym wręcz bogactwem dla zwykłego śmiertelnika. Największą siecią komórkową w Polsce ciągle jest Orange z liczbą 17,3 miliona klientów. Później za nią są odpowiednio telekomy Play (16,1 miliona), Plus (13,4 miliona) oraz T-Mobile (11,9 miliona).
Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
  |
|
Przyjrzyjmy się teraz nieco dokładniej wynikom finansowym, czyli tym co tak bardzo lubią księgowi. W pierwszym kwartale bieżącego roku Orange miał 125 milionów złotych czystego zysku (przy przychodach 2,9 miliarda złotych). Natomiast Play osiągnął 838 milionów złotych nadwyżki (przy wpływach 1,8 miliarda złotych). Plus z kolei raportuje podobny poziom, bo zysk 800 milionów złotych (przychód wynosi 3 miliardy złotych).
Co ciekawe, sieć 5G zielonego operatora nie rośnie (stoi w miejscu). T-Mobile może się pochwalić zyskami 452 milionów złotych (przy przychodach 1,58 miliarda złotych). Te astronomiczne, przed momentem nadmienione wręcz kosmiczne liczby dobitnie pokazują w jak trudnym położeniu są wirtualni operatorzy MVNO z mniejszym kapitałem. Mimo tego Orange zachęca do ich otwierania w modelu hurtowym na witrynie www.hurt-orange.pl.
(fot. Orange/My mobile)
–
Polski rynek telekomunikacyjny w 1Q/2022:
- Orange (17.306.000 klientów)
- Play (16.090.000 klientów)
- Plus (13.379.000 klientów)
- T-Mobile (11.845.000 klientów)
–
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
4 komentarze do “Kokosy u W4 dużych operatorów”
Skomentuj
„sieć 5G zielonego operatora nie rośnie (stoi w miejscu)”
I to jest właśnie dziwne. Oficjalnie nie rośnie. Ba – od wielu miesięcy nie aktualizowali mapy zasięgu 5G.
Ale tak naprawdę to on rośnie. Mogę wskazać wiele miejsc gdzie 5G jest w rzeczywistości a na mapie nie ma.
Co on planują? Ogłosić na raz pół tysiąca nowych stacji (bo chyba tyle było jeszcze pozwoleń kilka miesięcy temu)? Czy nadal trzymać to w tajemnicy? To jest dziwne.
Ale efekt 5G już widać. Dzisiaj speedtest pisał
„Zmiany w rankingu są związane z jednej strony ze spadkami prędkości pobierania danych (o 11% w stosunku do średniej za 1 kwartał 2022r.) u klientów obu spółek współpracujących w ramach NetWorks!, a z drugiej strony z przyspieszeniem w Play (+5%) i Plusie (+13%).”
Na monitorze z zdjecia taki troche udawany CMS WordPress 🙂
Czy masz może jakąś aktualną wiedzę na temat ilości użytkowników MVNO, a konkretniej VikingMobile? Na swoim na FB w jednym z komentarzy pochwalili się liczbą ponad 90 tys użytkowników. Szczerze, powątpiewam w tą liczbę. Natomiast jedyne, oficjalne wyniki tego operatora pochodzą z roku 2020.
Tez te liczbe slyszalem, aczkolwiek nikt prawdy dokladnej nie zna. Mobile Vikings zajmuje bardzo wysokie miejsce, co ciekawe w My mobile RANKING ?