PREMIERA: Rzadko restartujemy smartfony, a szkoda

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W branży technologicznej wrze. Wszystko za sprawa usuwania ustawień domyślnej poczty czy przeglądarki dla mobilnego systemu operacyjnego iOS 14 po restarcie iPhona. Tymczasem proces (coraz rzadziej wykonywany) ponownego uruchomienia smartfonu jest dla niego zbawienny. Wtedy bowiem zwalnia się część pamięci operacyjnej RAM dla telefonu z Androidem.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Przekłada się to w praktyce na nic innego jak szybsze działanie słuchawki. Człowiek ma wrażenie jakby miał w dłoni rakietę na tle wolnego słonia. Tak właśnie było po restarcie Sony Xperii 10. Android 10 w jej przypadku był tak mocno zamulony, że wręcz regulacja poziomu głośności lagowała. Dziwnym trafem po ponownym włączeniu, smartfon miał zwiększoną wydajność. Nic oczywiście we wskaźnikach nie klatkowało.

Co ciekawe, w przypadku Lumii restart powodował ubytek poziomu baterii o całe 3%. Także nie musimy się bać w kwestii akumulatora. Naprawdę mały poziom utracimy, natomiast urządzenie mobilne będzie działać zauważalnie lepiej (szybciej). To dlatego więc co jakiś czas występuje powiadomienie w zielonym robocie zachęcające użytkownika do wykonania procesu ponownego włączenia telefonu. Warto więc się do niego stosować.

(fot. Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11859 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Rzadko restartujemy smartfony, a szkoda”

  1. Robert Odpowiedz

    U mnie raz na kwartał i tak jest aktualizacja systemu, więc restart przymusowy, ale sam też robię raz na miesiąc dla „zdrowia” i komfortu. Android wg mnie potrzebuje restartu co 1000h działania, tj. ok. 40 dni.

    • Kamil

      U mnie magia jakby Qualcomm Snapdragon 630 zmienil sie w Snapa 865. W dodatku zwolnila mi sie pamiec wewnetrzna 2 GB az 😱

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt