PREMIERA: Ogromna odpowiedzialność

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W branży technologicznej dosłownie co chwilę słyszymy o włamaniach. Chyba najsłynniejszym polskim przykładem z rodzimego podwórka jest wyciek danych klientów Virgin Mobile, przez co ta sieć komórkowa była w pewnym sensie marketingowo spalona. Być może właśnie dlatego doszło do jej sprzedania dużemu operatorowi Play.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Na nic więc zdały się okładki z jej prezes w pismach biznesowych, które tylko sztucznie zakłamywały rzeczywistość (dokładniej mówiąc słabą sytuację telekomu wirtualnego MVNO). Tym bardziej aplikacje służące do gromadzenia czy przechowywania haseł typu LastPass mają ogromną wagę gatunkową. W kwestii bezpieczeństwa muszą być wręcz niezawodne. Tymczasem w tym sektorze nie ma idealnych zabezpieczeń.

Jedyne co może zrobić deweloper to na bieżąco łatać luki bezpieczeństwa oprogramowania w celu bycia o krok przed cyberprzestępcami. Gdy tego nie zrobi, może dojść do ataku na dziurawy system informatyczny. Gdy tylko coś takiego się stanie to użytkownicy aplikacji do zarządzania hasłami mogą mieć ogromny problem. Wyciekną bowiem ich wszystkie loginy do wielu rozmaitych usług. Kij zawsze ma bowiem dwa końce.

(fot. LastPass/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt