Apple traci na tym biznesie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Kalifornijski gigant z Cupertino, czyli firma Apple kojarzyła się nam do tej pory wyłącznie z maszynka do robienia pieniędzy, gdzie nawet głupie etui do iPhona kosztuje niespełna 200 PLN (podczas gdy za produkty konkurencji wystarczy zapłacić 50 PLN). Jednak nie wszystko, co stworzy ten brand jest dla niego złotem.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Według nieoficjalnych informacji amerykańskich mediów, dwa urządzenia generują straty albo znikomy koszt. Jest to związane z ich niską ceną oraz dużymi wydatkami na rozwój oprogramowania. Pierwszym takim produktem jest przystawka telewizyjna Apple TV, która wielokrotnie była zachwalana na łamach My mobile. Jej niska cena faktycznie była przełomem. Apple TV 3rd w sklepie Media Markt kosztował zaledwie 399 PLN, co jak na produkty marki z logiem nadgryzionego jabłka wydawało się być nie lada okazją.

Teraz już wiemy, że Apple na niej nic praktycznie nie zarabia. To nie koniec smaczków. Drugim urządzeniem generującym straty jest inteligentny głośnik z tzw. basem. Chodzi rzecz jasna o HomePod, który oficjalnie nie jest dostępny w Polsce (stąd jego brak na witrynie Apple w języku polskim na tle chociażby wersji brytyjskiej). Tak więc jeszcze długo kluczowymi produktami w portfolio biznesowym tego amerykańskiego koncernu będzie iPhone oraz przenośne, bardzo drogie komputery osobiste typu MacBook.

(fot. Apple/My mobile)

PRZYSTAWKA APPLE TV I GŁOŚNIK HOMEPAD PRZYNOSZĄ STRATY

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 10719 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

2 komentarze do “Apple traci na tym biznesie”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt