PREMIERA: TVN blokuje możliwość korzystania z funkcji AirPlay na iPhonie i Apple TV

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wielka klapa. Tylko tak można określić blokowanie funkcji AirPlay na iOS, czyli klonowania obrazu dalej z iPhona w aplikacji Player na duży i zdecydowanie wygodniejszy ekran telewizora z podłączoną przystawką (za pomocą portu HDMI) telewizyjną Apple TV przez stację TVN. Człowiek chciał obejrzeć na spokojnie w innym terminie debiutancki program nowego sezonu Ameryka Express, a tutaj klops.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W momencie uruchomienia opcji AirPlay pozornie wszystko działało poprawnie. Po wybraniu materiału w aplikacji Player reklamy normalnie wyświetlane były na telewizorze. Niestety, tylko one. Zamiast Ameryki Express na ekranie mieliśmy później już tylko czarny obraz. Oczywiście statystyki z reklamami zostały zliczone, jednak widz pozostał z niczym, wręcz opluty przez nadawcę. W Androidzie to chociaż mieliśmy wielkie logo praw autorskich. Przez to wiadomo było, o co chodzi.

No ale tam jeszcze można to zrozumieć, ponieważ metoda kopiowania obrazu była nieoficjalna. Zielony robot przecież nie wspiera AirPlay dostępnego dla Apple TV. To dlatego wyświetlacz telefonu nie przygasa jak w iOS, przez co bateria błyskawicznie traci energię. No cóż, pozostaje zatem mieć nadzieję, iż zostanie to naprawione. Dla przykładu aplikacja TVP normalnie wyświetla obraz w jakości Full HD (1080p) z iPhona na Apple TV. Przez to o dowolnej porze dnia i nocy można oglądać chociażby program Rolnik Szuka Żony.

(fot. TVN/Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12780 informacji na tej witrynie.5 komentarzy do “PREMIERA: TVN blokuje możliwość korzystania z funkcji AirPlay na iPhonie i Apple TV”

  1. szotyi Odpowiedz

    Licencje praw autorskich . Dlatego tak sie dzieje. Wielokrotna sprzedaz tego samego wielu podmiotom za opłata by ktoś kto cos wymyślił miał dochód nie muuszac nic innego wymyślać. Mimo że każdy mógł wymyślić cos takiego samego lecz w tym dziwnym świecie liczy sie pierwszy co coś wymyślił. Treaz po uchwaleniu acta 3 będzie jeszcze gorzej.

  2. Głupek Odpowiedz

    Mało tego kasę przyjmują a materiału nie obejrzysz mnie wcięło przez własną głupotę 30 zł, niby nie dużo ale skoro płace to chciałabym z tego skorzystać, aplikacja się ładuje ale opłaconego materiału nie wyświetla

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt