PREMIERA: Wielki powrót technologii Full HD

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Chyba jeszcze za szybko żegnamy się ze standardem Full HD. Popularny amerykański YouTuber, Casey Neistat skrytykował technologię wysokiej jakości 4K, w efekcie czego wraca on do produkcji swoich filmów w 1080p. Powody takiej decyzji są proste. Bardzo ciężko znaleźć lustrzankę, która w trudnych warunkach będzie dobrze rejestrować materiał. Chodzi tutaj zarówno o ostrość jak i stabilizację obrazu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Nikt przecież nie chce nosić ze sobą kamery studyjnej (wielkiej oraz przy okazji ciężkiej). W dodatku problematyczny staje się montaż takich filmów na średniej klasy komputerach, nie wspominając o dużej wadze plików multimedialnych. W tej chwili ponadto ich tworzenie jest sztuką dla sztuki, ponieważ i tak większość odbiera sygnał w Full HD. O tym fakcie w niezwykle ciekawy fakcie wspomina twórca technologicznego kanału na YouTube z dużą dawką humoru, Kuba Klawitter w najnowszym odcinku Tech Week.

Jak na ironię losu, po dziś dzień dumnie zapowiadana przystawka Apple TV 4K sama go nie obsługuje (mimo pewnego rodzaju obietnicy w nazwie). Ponadto, aby dostrzec szczegóły na 55 calowym telewizorze z taką matrycą trzeba chyba siedzieć z czubem nosa blisko przy ekranie, góra metr lub dwa. W telefonie to już wcale nie ma sensu natywnie używać 4K na rzecz Full HD, gdyż sprawdza się ono w zasadzie tylko podczas sesji na okularach VR. Technologia ta notabene także przegrywa konsumencką rywalizację z AR.

(fot. Full HD/My mobile)

CASEY NEISTAT KRYTYCZNIE O 4K

TECH WEEK PODKREŚLA SILNĄ POZYCJĘ FULL HD (OD 4:20)

Przygotowane przez

jest autorem 9175 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt