Debiutuje bardzo budżetowy procesor Qualcomm 205

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

To dopiero jest ciekawa historia. Amerykański gigant technologiczny, firma Qualcomm rezygnuje z marki Snapdragon w przypadku low-endowych procesorów. Najprawdopodobniej ostatni taki przypadek oglądaliśmy w modelu CPU Snapdragon 200. Najnowsza jednostka ma teraz dużo krótszą nazwę, mianowicie Qualcomm 205. Tak po prostu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Układ dedykowany jest stosunkowo biednym rynkom jak chociażby ten indyjski. W efekcie nie spodziewajmy się dużych osiągów w specyfikacji produktowej. Qualcomm 205 oferuje nagrywanie filmów jedynie w jakości VGA (480p), aparaty o matrycy 3 MPix czy ekrany o jakże skromnej rozdzielczości 640×480 px idealnie spasowanej do wizjera wideo. Procesor jest dwurdzeniowy typu Dual-Core o taktowaniu 1.1 GHz.

Na koniec jeszcze małe pocieszenie. Qualcomm 205 zapewni obsługę szybkiego mobilnego internetu LTE w 4 kategorii. Oznacza to zatem pobieranie danych z prędkością 150 Mb/s oraz ich wysyłanie z 50 Mb/s. Ten ostatni element ma kluczowe znaczenie w przypadku dajmy na to umieszczania filmów na YouTube. Więcej szczegółów znajdziemy na oficjalnej witrynie producenta www.qualcomm.com/products/qualcomm-205-mobile-platform.

(fot. Qualcomm/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt